Свържи се с нас

Крими

Делото за убийството на съпрузите от Богданчовци тръгва

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

На 12 юли пред Окръжния съд в Габрово се проведе заседание по наказателно дело от общ характер. То бе образувано по обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Габрово против В.И. от Велико Търново и Л.П. от София, обвинени в убийството на две лица, палеж и държане на боеприпаси без надлежно разрешение.

Тежките престъпленията бяха извършени през лятото на 2017 г. в габровското село Богданчовци, а двойното убийство на съпрузите потресе с жестокостта си.

С оглед допуснатата в предходно заседание съдебно-медицинска експертиза, както и многобройните други доказателства, сочещи тежко заболяване на Л.П., което препятства участието му в процеса и е пречка за разглеждане на делото, съдът счете, че са налице предпоставките на чл.25 ал.1 т.1 пр.2 от НПК и спря производството по отношение на този подсъдим.

Съдебният състав прецени, че не са налице основания за спиране изцяло на наказателното производство, като същото продължи по отношение на В.И., обвинен, че е действал като подбудител и помагач на Л.П.

В последвалото разпоредително заседание, след като изслуша становищата на страните, съдът счете, че са налице законовите предпоставки за разглеждане на делото в открито съдебно заседание и го насрочи за 13 и 14 август т.г.

Съдебният състав остави без уважение исканията на защитата на В.И. за прекратяване на наказателното производство и връщане на делото на прокурора, поради допуснати отстраними съществени нарушения на процесуалните правила, които да са довели до ограничаване правото му на защита.

Определението на съда за насрочване на делото, в частта, в която бе отхвърлено искането за прекратяване на същото, подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 7-дневен срок.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Хванаха мъж с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица