Свържи се с нас

Новини

Габрово ще получи дарение, спасяващо животи

Published

on

снимка: Борис Петков – Щрък, фоторепортер на „Габрово Нюз“

През месец октомври тази година Фондация „Хора в помощ на България: Аалст – Габрово“ и Клуб „Приятели на Белгия“ ще направят поредното дарение, което ще е на разположение и наистина в помощ на хората в Габрово – автоматичен външен дефибрилатор.

Устройството е предназначено да бъде използвано от хора, преминали през кратко обучение, без необходимостта да притежават медицинско образование, информираха от Община Габрово.

снимка: Община Габрово

Независимо дали сте опитен спасител или първият притекъл се на помощ, дефибрилаторът може да предотврати внезапното спиране на сърцето, както и да осигури бърза и ефективна намеса, която да спаси човешки живот.

Дарението е по инициатива и идея на почетния консул на Република България в Източна Фландрия и почетен гражданин на Габрово – г-н Вили Ван Импе.

Уредът ще бъде инсталиран в сградата на Община Габрово, уточняват от администрацията на кмета.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево

Published

on

*Снимка: Gong.bg

Бившият голмайстор Валери Божинов започна нов етап от кариерата си, като пое ролята на спортен директор в новака във Втора лига – Севлиево.

Той ще работи рамо до рамо със своя втори баща Сашо Ангелов, който е старши треньор на тима, съобщава „Блиц“.

39-годишният Божинов нееднократно е подчертавал желанието си да остане във футбола след края на активната си кариера.

Той вече има опит като помощник-треньор в Септември (София) и Добруджа (Добрич), а сега ще има ключова роля в структурите на Севлиево. Цялата статия можете да прочетете оттук.

Зареди още

Икономика

Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Published

on

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.

Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.

За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.

Зареди още

Култура

Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие

Published

on

Музей „Етър“ проведе практически семинар, на тема: „Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие.

Опит и вдъхновение от Чешката република“ Лектор на семинара беше д-р Ева Куминкова, главен асистент в катедрата по Европейска Етнология в Масариковия университет в Бърно.

Чрез теоретична част, казуси и групови занимания музейните специалисти преразгледаха традиционната роля на музеите в документирането, опазването и представянето на живото наследство.

Обсъдиха идеята за музеите като културни посредници, свързващи различни публики в областта на културното наследство, и като социални пространства, отговарящи на потребностите на местните общности. Запознаха се с конкретни примери за това как живото наследство е интегрирано в дейността на музеите в Чешката република.

Освен екипа на музей „Етър“, в семинара взеха участие музейни специалисти от РИМ – Габрово, Музей „Дом на хумора и сатирата“, ИМ – Севлиево, ИМ – Дряново, Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, ИМ – „Искра“ – Казанлък.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица