Новини, Спорт|27.11.2017 9:42

Нов обрат след три гола пасив за „Палаузово“

снимка: АНЛ – Габрово

Нов обрат, след като изоставаше с три гола пасив, постигна в Английската неделна лига по футбол тимът на ФК „Габрово – Палаузово“. След паметния мач срещу „Дунав Завинаги“ в Лига България, „палаузовци“ отново показаха нагледно, че изключително трудно започват своите мачове.

В срещата с „New Boys“, Йоан Василев, Дейвид Арнаудов и Янко Зарков дадоха аванс на черно – белите, но с голове на Павел Велчев – Парфето, Бисер Стефанов и Маргарит Георгиев „палаузовци“ изравниха. И когато мачът отиваше към подялба на точките, в последните секунди Христо Устапанов вкара четвърти гол и даде победата на своите.

Шампионите от „ФК Стеф Фреш“ бяха убедителни в мача си от 12-я кръг, надделявайки над „Вихър Яворец“, с 13:2. Седем гола вкара Иван Лесев, а по два добавиха Детелин Станчев, Калоян Илиев и Димитър Христов.

„ВАС Етъра“ се завърна на първото място в класирането, също с убедителна победа – 7:2 над „Рио“. По два пъти се разписаха Христо Минчев, Александър Маринов и Васил Нанков.

„Веспа“ се завърна на победния път, налагайки се над „Идеал Стандарт Видима“, с 4:2. Точни за победителите бяха Ангел Толмазов, Павел Лолев, Здравко Христов и Илиян Тосунов.

„ФК Ястребите“ отново достигна до трудна победа, този път над „Приятели“, с 3:2. Нови два гола отбеляза Калоян Димитров, а победното попадение бе истински шедьовър на Ганчо Коларов.

През тази седмица предстои да се изиграят два отложени мача. В четвъртък се срещат „ФК Старо Село 777“ – „Идеал Стандарт Видима“ и „Копакабана“ – „ФК Габрово Палаузово“. Идната неделя предстои и поредният, 13 кръг от АНЛ – Габрово.