Свържи се с нас

Крими

Съдят четирима за въоръжен грабеж

Published

on

Окръжната прокуратура в Габрово внесе в съда обвинителен акт срещу четирима за извършен грабеж на двама техни връстници.

Обвинението срещу А. И., С.И., двамата в условията на опасен рецидив, М.Г. и Д. Т., по време на деянието непълнолетен, е за това, че на 24 септември м.г. в Габрово, при паметника на „Баба Зара“, в съучастие, отнели чужди движими вещи на обща стойност 569,40 лева – два мобилни телефона, марка „Самсунг“ и марка „Хуауей“, портфейл и пари на стойност 200 лева – от пострадалите В. Г. и Д. С., с намерение противозаконно да ги присвоят, като употребили за това сила и заплашване.

С.И. насочил нож към пострадалия Д. С. и му причинил порезна рана, по време на което обвиняемият А. И. насочил нож към пострадалия В. Г., и освен това обвиняемите нанесли побой с юмруци на двамата пострадали.

На 24.09.2019 г. двамата пострадали, били с приятели в обща квартира. Употребили алкохол и решили да се забавляват. Влезли в „Интернет“ – страници за развлечения. В една от страниците бил телефонът на обвиняемия С. И. и Д.С му се обадил.

Казал му, че си търсят компания за развлечения. Запознали се като се срещнали, а към тях се присъединили и А. И. и М. Г. Решили да отидат на по-усамотено място, където смъркали наркотик, пушили цигари, пили кола и енергийно напитки.

След това, двамата пострадали се прибрали. След няколко часа, обвиняемите били заедно в центъра на града и С. И. се обадил на В. Г. и Д. С., и ги поканил да се срещнат.

Всички отишли при паметника на „Баба Зара“, за да смъркат „пико“. В един момент четиримата обвиняеми станали агресивни. Нанесли им побой, като обвиняемият С. И. извадил нож, насочил го към Д. С. и му нанесъл порезна рана в рамо.

Накарали ги да извадят всичко от джобовете си, като счупили телефоните им и взели парите им. Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Published

on

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.

Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Зареди още

Крими

Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Published

on

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.

Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.

Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.

Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица