Свържи се с нас

Спорт

Благотворителен мач в зала „Орловец“

Published

on

Сборен отбор на Младежката мрежа на КТ „Подкрепа“ победи в благотворителен футболен мач за децата на загинали или пострадали при трудови злополуки родители. Той се изигра на 2-ри април в зала „Орловец”.Съперник на младежката КТ”Подкрепа” беше сборен отбор съставен от участниците в държавното първенство по минифутбол за работници и служители в системата на икономиката и енергетиката, което се проведе в рамките на три дни в Габрово. Мотото на първенството бе „Да популяризираме спорта, като форма и начин на живот и чрез активно спортуване да инвестираме в бъдещето, като ключ към по-добър живот”. В него взеха участие отбори на пет енергийни дружества от страната.

източник: /www.sport-gabrovo.com

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Любопитно

Арена Механо ще бъде официално открита

Published

on

Новата спортна зала на Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ – Габрово Арена Механо ще бъде официално открита.

Лентата на новото спортно съоръжение в Габрово ще бъде прерязана в деня на патронния празник на училището – 19 декември.

Ден преди откриването, на 18 декември, по повод 130 години ПТГ „Д-р Никола Василиади“ от 17.30 часа в зала „Възраждане“ ще се състои тържествен концерт на гимназията, участие в който ще вземат възпитаници на училището.

Зареди още

Новини

Отличие за Йоан Велчев от престижния шахматен турнир „Бургас Оупън 2025“

Published

on

13-годишният състезател на ШК „Орловец 1997“ – Габрово, с треньор международен майстор на спорта Йордан Иванов, спечели второ място в своята рейтингова група в шахматния турнир „Бургас Оупън 2025“ по ускорен шахмат.

Той се проведе през уикенда в Бургас и в него взеха участие над 90 шахматисти от цялата страна, сред които гросмайстори и международни майстори.

В съревнование с опитни шахматисти от всякакви възрасти Йоан постигна 5,5 точки, което му отреди второ място и парична награда в рейтинговата група до 1799 ЕЛО.

Йоан стартира от 44-то място в стартовия лист по личен игрови коефициент и се класира на достойното 22-ро място в генералното класиране сред 93-ма опитни шахматисти.

Освен полученото отличие, Йоан повишава и личния си рейтинг с близо 60 точки.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица