Новини
„Янтра“ отстъпи в домакинството си на „Литекс“

„Янтра“ загуби с 1:2 домакинския си двубой от 28-я кръг на първенството във Втора професионална лига срещу състава на „Литекс“. Габровският тим имаше пълно превъзходство през първите 45 минути и пропусна куп чисти голови положения. След почивката съставът ни поведе, но с измислена дузпа от столичния рефер Георги Спасов „Литекс“ възстанови равенството, а в последствие успя да направи и пълен обрат.
Завърналият се край страничната линия след изтърпяно наказание Велислав Вуцов заложи на следния стартов състав: Християн Василев, Божидар Томовски, Валентин Цветанов, Константин Иванов, Петър Вуцов, Петър Казаков, Ивайло Михайлов, Айвън Ангелов, Велислав Василев, Тони Иванов и Даниел Младенов.

„Янтра“ започна агресивно, с висока преса и можеше да поведе още преди да е изтекла първата минута от мача. Тони Иванов беше изведен отдясно в наказателното поле и шутира, но Алекс Божев с върха на пръстите си успя да отклони топката извън очертанията на вратата. В 14-ата минута Петър Казаков и Даниел Младенов си попречиха в наказателното поле и габровският тим пропиля нов шанс. В 24-ата минута Ивайло Младенов шутира след пряк свободен удар и насочи топката към долния ляв ъгъл на вратата, но Божев изби. При последвалия ъглов удар топката стигна до Константин Иванов, който от 2-3 метра с глава стреля точно в тялото на вратаря и нулевото равенство остана непроменено. Невероятен пропуск направи и Айвън Ангелов в 28-ата минута. Халфът се озова с топка в краката в малкото наказателно поле, но силният му шут мина над вратата. В 41-ата минута реферът Георги Спасов спести директен червен картон на капитана на гостите Евгени Игнатов, за брутален фаул в центъра на терена с високо вдигнат крак срещу Ивайло Михайлов. В самия край на полувремето великолепна голова възможност се отвори и пред Даниел Младенов.
Опитният нападател се озова зад защитата на „Литекс“, сам срещу Божев, но шутира в тялото му и „Литекс“ отново оцеля. Габровският тим не промени атакуващия си стил и в началото на втората част. Това даде резултат в 54-ата минута. След отличен пробив по левия фланг, Тони Иванов намери с точен пас нахлуващия на скорост в наказателното поле Велислав Василев и той с премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата изведе „Янтра“ напред – 1:0. Вместо да търси второ попадение, след гола съставът ни необяснимо преотстъпи инициативата на гостите.

Първият тревожен сигнал за момчетата на Вили Вуцов беше шут на Александър Ангелов над вратата в 67-ата минута. В 73-ата пък Християн Василев извади опасен удар с глава на Кингсли Бучи. Минута по-късно реферът Георги Спасов измисли дузпа в полза на гостите. Ангелов в опита си да шутира към вратата закачи крака на Ивайло Михайлов, но вместо фаул за „Янтра“, столичният арбитър посочи бялата точка, като вдигна и жълти картони за оспорване на Айвън Ангелов и Петър Вуцов. Илиян Капитанов беше точен при изпълнението и възстанови равенството – 1:1.
„Янтра“ реагира и отново тръгна мощно напред в търсене на нов гол. От прекомерно бързане обаче в 84-ата минута зелените допуснаха груба грешка при изпълнението на тъч в половината на „Литекс“. Последва бърза контраатака, Абдулганию проби отляво и намери непокрития Бучи в наказателното поле, за когото не беше проблем да се разпише за 1:2.

Шокът за играчите на „Янтра“ беше пълен и две минути по-късно грешка на Константин Иванов за малко не доведе до трети гол за ловчанлии. Ударът на Капитанов обаче бе отразен от Василев. В даденото 4 минутно добавено време на срещата „Янтра“ също имаше претенции за дузпа. Капитанът Петър Казаков влезе с топката в наказателното поле и падна след съприкосновение с Бучи, но Спасов подмина ситуацията под освиркванията на публиката.
С актив от 43 точки „Янтра“ остава на 6-та позиция във временното класиране. В следващия кръг съставът ни ще гостува на дублиращия отбор на „Лудогорец“. Мачът е идната неделя в Разград.


Новини
Иван Демерджиев в Дряново: Без край на корупционния модел няма как да има силна индустрия
Водачът на листата на коалиция „Прогресивна България“ в Кърджали Иван Демерджиев посети Дряново, където заедно с Николай Косев – водач на листата на коалицията в 7 МИР – Габрово, и Иван Събев – кандидат за народен представител от същата листа, проведе среща с представители на местния бизнес.
В рамките на визитата тримата разговаряха с предприемачите Марияна Печеян и Веселин Кръстев, както и с екипа на „Кентавър“ – едно от водещите индустриални предприятия в региона, развиващо високотехнологично производство и реализиращо продукция на международните пазари.
Основен акцент в срещата бяха предизвикателствата пред българската индустрия – недостигът на квалифицирана работна ръка, нарастващите разходи за производство и липсата на предвидима и стабилна бизнес среда.

От предприятието беше поставен и въпросът за трудностите при задържането на млади кадри, въпреки усилията за развитие на дуално обучение и инвестиции в модерни технологии.
Беше проведена среща и с представители на „Боряна груп“ и управителя Валентин Велчев, като в разговорите бяха засегнати различни аспекти от развитието на бизнеса както на местно, така и на национално ниво.
Иван Демерджиев акцентира върху необходимостта от прекъсване на корупционните практики, които изкривяват икономическата среда, и създаване на ясни и предвидими правила за бизнеса.
„Българските предприятия показват, че могат да бъдат конкурентни на световно ниво. Задачата на държавата е да създаде условия този потенциал да се развива устойчиво“, посочи той.

„Регионът има индустриален потенциал, който трябва да бъде подкрепен с ясни правила и активна държавна политика“, заяви Николай Косев. По думите му липсата на работна ръка и обезлюдяването са сред най-сериозните рискове пред развитието на местната икономика.
Иван Събев подчерта значението на връзката между местния бизнес и държавата:„Хората тук искат не обещания, а работещи решения – условия, при които трудът се оценява и младите виждат перспектива да останат.“
По време на посещението бяха разгледани и производствените мощности на компанията, която е сред примерите за успешно развитие на българската индустрия и активно присъствие на международните пазари.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Новини
Днес е разпети петък!

Велики петък или по-известен като Разпети петък е денят, в който е разпнат Божият син Исус Христос, за да изкупи греховете на човечеството.
На този ден Божият син претърпява неимоверни страдания. На този ден е разпнат на кръст.
Разпнат между двама разбойника за поругание при страшни природни смущения издъхнал, приел смърт, за да избави от смърт цялото човечество.
Това е ден за душевно пречистване. На същия този ден Исус бил погребан.
На този ден в храмовете се извършва неговото опело. Поклонниците на Разпети петък ходят на църква, минават три пъти под масата за здраве, излизат и целуват разпятието.
Носят запалена свещ и обикалят 3 пъти около църквата, като внимават да не угасне. После я отнасят запалена вкъщи.

Новини
Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.
Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

-
Новинипреди 4 дниДжудистите ни с 9 медала от турнир в Перник
-
Културапреди 6 дниЛазаровден е!
-
Културапреди 6 дниПразнуваме Цветница! Честит празник на всички
-
Новинипреди 4 дниМихаил Митов: Само за година стартирахме отново работата по приоритетите на областта
-
Новинипреди 4 дниАндрей Николов: Габрово има нужда от решения, не от обещания!
-
Новинипреди 3 дниГЕРБ е единствената партия, за която санирането на жилищата е приоритет
-
Новинипреди 5 дниЛайънс клуб Габрово събра 7 000 евро за Детското отделение на областната болница
-
Новинипреди 5 дниБСП-ОЛ организира дискусия за регионалното развитие, свързаност и икономика








