Свържи се с нас

Новини

Седма поредна домакинска победа за „Янтра“

Published

on

„Янтра“ постигна седма поредна домакинска победа под ръководството на Вили Вуцов. В среща от 8-я кръг на първенството съставът ни надигра на стадион „Христо Ботев“ гостуващия „Струмска слава“ с 3:2.

Получи се още един драматичен двубой, в който тимът ни на три пъти повеждаше в резултата, за да се поздрави с крайния успех. Победата отново донесе капитанът ни Петър Казаков, който направи самостоятелен пробив в 58-та минута, довел до третото попадение във вратата на тима от Радомир.

Отново над 1500 зрители бяха дошли да подкрепят момчетата на Вили Вуцов и не останаха разочаровани. В срещата имаше пет попадения, множество създадени голови ситуации и неправилно отменен гол за състава ни.

Мачът започна с минута мълчание – за таланта от школата на „Дунав“ (Русе) – Венци, който беше ударен от мълния и изгуби живота си по време на тренировка, както и за четиримата ни съграждани, които починаха в пътен инцидент след двубоя между „Левски“ и „Айнтрахт“. Петата минута пък беше за аплодисменти и подкрепа към Петър Хубчев, който води битка с коварна болест.

Двубоят започна отлично и само след 4 минути игра „Янтра“ вече беше напред в резултата. Тони Иванов изведе отдясно Емил Колев, той шутира покрай вратаря и топката се отби в страничната греда, а опитният Даниел Младенов отново дебнеше на точното място и довкара за 1:0.

В 18-та обаче гостите възстановиха равенството. Грешка в центъра на габровската защита позволи на Борислав Николов за излезе очи в очи с Християн Василев. В опита си да изчисти топката Валентин Цветанов го фаулира и реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Антонио Ласков направи лек прехвърлящ удар, който Василев почти успя да отрази, но топката все пак спря в мрежата му за 1:1.

В 20-ата минута Тони Иванов проби отдясно и пусна успореден пас към Емо Колев, който засече с пета, но Драгомир Петков улови. Вратарят на гостите се намеси решително и минута по-късно. Дани Младенов беше изведен сам срещу него, но стражът на Славата успя да избие с крак.

Вторият гол във вратата на тима от Радомир все пак падна в 35-ата минута. Емо Колев получи дълъг пас на линията на защитата, надбяга двама бранители и с удар покрай Петков за втори път изведе „Янтра“ напред – 2:1. В 42-та минута двамата голмайстори за зелено-белите отново излязоха на отлична позиция, но Емо Колев реши да играе сам, вместо да подаде, и сбърка. В 43-ата топката за трети път спря в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради несъществуваща засада. Петър Казаков намери Младенов на линията на защитата и нападателят реализира, но дебютиралият в професионалния футбол Венелин Иванов вдигна флага си.

В последните секунди на полувремето тимът от Радомир се възползва от нова грешка на габровската защита, Димитър Стоянов намери Борислав Николов на чиста позиция в наказателното поле и капитанът на „Струмска слава“ реализира за 2:2.

На почивката Вили Вуцов направи корекция. Валентин Цветанов напусна играта, а Ивайло Михайлов се върна на нетипичната за него позиция на ляв бек. В средата на терена застана Дани Гаджев. „Янтра“ заигра още по-активно в нападение и положенията пред вратата на Петков се заредиха.

В 58-ата минута капитанът Петър Казаков направи рейд отляво, влезе до аутлинията и потърси остро подаване, а Мартин Костов в опита си да изчисти, забоде топката в собствената си врата за 3:2. В 66-та минута като по чудо не падна четвърти гол. Цветомир Радев се озова сам срещу вратаря на гостите в наказателното поле, но стреля силно над вратата.

В 70-ата минута пък Християн Василев направи брилянтно спасяване, за да запази преднината на „Янтра“. Антонио Ласков стреля от границата на наказателното поле и топката летеше към горния десен ъгъл на вратата, но стражът на габровския тим показа голямата си класа. В минутите до края „Янтра“ пропусна още две отлични възможности да реши всичко в мача.

В 81-ата Дани Гаджев пропусна с глава, оставен абсолютно непокрит в наказателното поле при центриране на Казаков от пряк свободен удар. В 85-та нещо подобно направи и Емил Колев. За щастие, пропуските не се оказаха фатални. В оставащото време гостите така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Василев и „Янтра“ прибави нови 3 точки към актива си.

С 16 пункта съставът ни дели второ-трето място със „Спартак“ (Варна). Лидер с 18 точки е „Септември“ (София). В следващия кръг „Янтра“ ще гостува на „Монтана“. Мачът е на 19 септември, вторник, от 17.00 часа. Преди това съставът ни ще изиграе двубоя си от турнира Sesame Купа на България срещу третодивизионния „Саяна“. Срещата е в събота, 9 септември, в Хасково.

Любопитно

Изтича крайният срок за подкрепа на Преслава Василева за „Кралица на Варна“

Published

on

Финалната права е тук. Остават броени часове до края на онлайн гласуването в конкурса „Кралица на Варна 2026“, а габровката Преслава Василева продължава своята достойна надпревара сред десетте финалистки.

19-годишната студентка по педагогика във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ впечатлява не само с визия, но и с характер. Тя се занимава със съдийство по футбол – поле, в което увереността и бързата преценка са задължителни. В ежедневието си Преслава е дисциплинирана, активна и последователна, а спортът е неизменна част от живота ѝ. Самата тя с усмивка споделя, че хобито ѝ е „да тренира и красотата“ – израз, който отлично описва баланса между вътрешна сила и външно излъчване.

След успешен кастинг тя заслужено намери място сред избраните финалистки в седмото издание на престижния конкурс, който събира участнички от цялата страна. Част от крайното класиране обаче зависи именно от онлайн подкрепата.

Гласуването приключва днес в 18.00 часа.

Това е моментът Габрово да се обедини и да застане зад своето момиче на морската сцена. Всеки вот е важен, всяка подкрепа има значение.

Всеки, който желае да подкрепи габровската финалистка, може да го направи тук или през уеб сайта на конкурса „Кралица на Варна“: https://www.queenvarna.com/vote2026/p/tmz9wgwcb2t99e4jymfsss25fbgh8b.

Нека финалните часове бъдат силни за Габрово. Защото зад всяка корона стои подкрепа – а днес тя е по-ценна от всякога.

Зареди още

Новини

„Янтра“ се наложи убедително над „Етър“ в дербито на региона

Published

on

„Янтра“ записа убедителна успех с 4:0 над „Етър“ (Велико Търново) в регионалното дерби, играно на 24 февруари на стадион „Христо Ботев“ в Габрово.

Двубоят бе рядко срещан за родния професионален футбол, тъй като и двата тима заложиха изцяло на български футболисти. Срещата предложи и любопитен братски сблъсък, след като един срещу друг отново се изправиха Тони Иванов и Росен Иванов.

Домакините доминираха още от първите минути и поведоха в 27-ата, когато точен бе Денислав Ангелов. В края на първото полувреме Миличо Ангелов удвои в 45-ата минута, а след почивката той реализира второто си попадение в 54-ата. Крайното 4:0 оформи отново Денислав Ангелов с гол в 71-ата минута.

Така „Янтра“ затвърди превъзходството си над „болярите“, след като и есенният двубой между двата съперника на стадион „Ивайло“ във Велико Търново завърши с успех 1:0 за габровци. Тогава победното попадение бе дело на Мартин Райнов, който и в настоящата среща се очакваше да има водеща роля в състава на „ковачите“.

Зареди още

Новини

Монтират кран за изграждането на бъдещия Център за дигитални умения

Published

on

Във връзка със строително-ремонтните дейности по изграждането на бъдещия Център за дигитални умения и иновации в сградата на бившето училище „Радион Уминков“ в Габрово, в петък, 27 февруари, в ранните часове на работния ден ще бъде извършен монтаж на кулов кран за нуждите на обекта.

За целта през централната част на града ще премине строителна механизация. Движението ѝ от и до обекта ще се осъществява по маршрут, утвърден от органите на реда, без въвеждане на допълнителни ограничения и промени за останалите участници в движението.

За целия период на строително-ремонтните дейности паркирането в непосредствена близост до сградата ще бъде забранено.

Община Габрово се извинява за причиненото неудобство и призовава гражданите и водачите на моторни превозни средства да спазват въведената организация и указанията на контролните органи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица