Спорт

Габровските ръгбисти излизат срещу НСА

Published

on

Oтборът на НСА ще посрещнат в събота габровските ръгбисти. От 15 часа на стадиона в „Хаджицонев мост“ един срещу друг ще излезат два от най – силните тимове в Българското първенство.

В тима на старши треньора Георги Петков няма контузени и отсъстващи. „Излизаме за победа“ – категоричен бе Петков.

НСА ще бъдат в Габрово без двама от най – силните си състезатели – Иван Петров и Ивайло Тодоров, които вече  са част от Френското първенство по ръгби.

Новини

„Янтра“ допусна поражение при визитата си на „Хебър“

Published

on

Загуба с 0:2 записа отбирът на „Янтра“ при визитата на лидера в класирането „Хебър“ в двубой от 20-я кръг на първенството във Втора лига. С трите спечелени точки тимът на Николай Митов вече има 42 и излезе начело в класирането преди изиграването на последните два мача от кръга. „Янтра“ пък заема 16-то място с 20 точки.

Мачът ще остане в спомените на юношата Георги Николов, който излезе за пръв път като титуляр в мач от второто ниво на родния футбол. Заради многото контузени играчи в габровския състав и наказанието на Петър Казаков, старши треньорът Сашо Ангелов беше доста ограничен в избора си.

Наред с капитана, в срещата не взеха участие Костадин Гаджалов, Венцислав Славов, Симеон Чатов, Георги Върбанов и Иван Петков. Така групата за двубоя беше от само 16 играчи. Домакините реализираха и двете си попадения преди почивката.

Ивайло Михайлов откри в 13-ата минута, а Евгени Игнатов удвои малко преди почивката. В края на срещата шансът не беше с Ивайло Иванов и ударът му срещна напречната греда на вратата, пазена от Петър Дебърлиев.

В следващия кръг „Янтра“ ще приеме пряк съперник в долната половина на таблицата – Септември (Симитли). Мачът е в неделя от 14.00 часа на стадион „Христо Ботев“.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Тежка загуба на „Янтра“ в Разград

Published

on

„Янтра“ отстъпи с 0:4 при визитата си на дублиращия отбор на „Лудогорец“ в Разград в мач от 19-я кръг на първенството във Втора професионална лига. По-големият проблем от поражението обаче е, че тимът ни загуби за дълго време най-опитния си футболист в защитата – Костадин Гаджалов.

Централният бранител на габровския тим беше контузен от Владислав Найденов и трябваше да напусне играта още в 25-та минута на двубоя, а реферът Красен Георгиев дори не сметна, че има нарушение в ситуацията.

След мача се оказа, че Гаджалов е със скъсани връзки на глезена и ще претърпи оперативна намеса, което ще го извади от игра за оставащите три срещи на отбора до края на годината. Мачът с Лудогорец-2 не завърши и Венци Славов.

За щастие, неговата травма се оказа по-лека и се очаква той да се върне в игра по-скоро. Иначе, както сочи и резултатът, „Янтра“ не се представи добре в Разград и логично загуби. Възпитаниците на Тодор Живондов откриха още във втората минута. Точен бе Хюсеин Кельовлуев.

Той обаче получи контузия, след намесата на опиталият се да го спре Мартин Ангелов и беше заменен. В 32-та минута, след центриране от пряк свободен и удар с глава на Александър Ганчев, реферът Красен Георгиев след кратък размисъл реши да зачете попадение за домакините без топката да е преминала голлинията и резултатът стана 2:0.

В 60-та минута недопустимо неразбирателство в габровската защита доведе до трети гол за домакините, реализиран от Цветослав Петров. Крайното 4:0 оформи Методий Стефанов в добавеното време на срещата, след нова груба грешка, този път на Константин Иванов. Bet365, популярен онлайн букмейкър със 100 лева начален бонус за нови играчи, дава коефициенти 1,30 за Лудогорец.

След този кръг „Янтра“ заема 14-та позиция с актив от 20 точки. В сряда, 1-ви декември, отборът ни отново ще гостува. Започва второто завъртане в първенството и съставът ни ще пътува до Пазарджик за двубой с „Хебър“.

Неприятните новини за Сашо Ангелов обаче не свършват до тук. Оказа се, че Симеон Чатов също е със сериозна травма и за него сезонът приключва. Левият бек се контузи в контролата срещу Локомотив (Г.Оряховица).

Изследванията установиха разкъсана кръстна връзка на коляното и Чатов също ще се оперира, а възстановяването от подобна травма е около половин година. Както е известно, заради счупена кост на ходилото извън игра е и Георги Върбанов, който вероятно ще може да се включи в подготовката за втория полусезон. С мускулна травма в прасеца пък е нападателят Иван Петков.

Зареди още

Новини

„Янтра“ с класика над „Левски“ (Лом)

Published

on

Много важна победа постигна отборът на „Янтра“ в 18-я кръг от първенството във Втора професионална лига. Съставът на Сашо Ангелов се наложи с 3:0 над Левски от град Лом и се изкачи на 12-та позиция във временното класиране.

След равностойно начало на срещата, в което почти липсваха голови ситуации, в 28-та минута Янтра получи правото да изпълни дузпа. Тя беше изработена от Венцислав Славов, а играчът, който го фаулира – Георги Иванов, беше изгонен с директен червен картон. Така само след половин час игра гостите останаха с човек по-малко на терена.

Капитанът на Янтра Петър Казаков обаче пропусна да реализира 11-метровия наказателен удар; изстрелът му от бялата точка беше отразен от вратаря на Левски Дамян Дамянов. В 32-та минута Тони Иванов пропусна отлична възможност и ударът му от 11-12 метра мина високо. В 40-та минута пък Венци Славов отправи техничен изстрел, но той също не намери очертанията на вратата.

„Янтра“ все пак поведе две минути преди почивката. Славов центрира от ъглов удар, бранителите на Левски не успяха да изчистят добре и топката попадна в краката на Преслав Петров, който отблизо опъна мрежата на Дамянов. Успокоени от развоя на събитията, габровските футболисти започнаха малко по-лежерно втората част, дадоха инициативата на съперника и като по чудо не бяха наказани в 62-та минута.

Йордан Георгиев беше изведен отлично от Никола Гавов, но ударът му беше париран със страхотен рефлекс от Богомил Цинцарски. При добавката вратарят на Янтра отново успя да отклони топката, тя се чукна в напречната греда и излезе в аут. Голът на успокоението за габровския тим падна в 74-та минута. Петър Казаков открадна топката от капитана на Левски и шутира, Дамянов отрази удара му, но Георги Недков беше на точното място и довкара за 2:0.

Класическата победа оформи Венци Славов в 89-та минута. Той беше изведен от Ивайло Иванов в дясно от вратата и с прецизен удар в далечния удар фиксира крайното 3:0. С актив от 20 точки Янтра се изкачи на 12-та позиция. Тимът от Лом пък остава на предпоследното 19-то място с 8 точки. В следващия кръг отборът ни ще гостува на дублиращия състав на Лудогорец. Мачът е в събота. Янтра – Левски (Лом) 3:0.