Спорт

Габровските ръгбисти излизат срещу НСА

Published

on

Oтборът на НСА ще посрещнат в събота габровските ръгбисти. От 15 часа на стадиона в „Хаджицонев мост“ един срещу друг ще излезат два от най – силните тимове в Българското първенство.

В тима на старши треньора Георги Петков няма контузени и отсъстващи. „Излизаме за победа“ – категоричен бе Петков.

НСА ще бъдат в Габрово без двама от най – силните си състезатели – Иван Петров и Ивайло Тодоров, които вече  са част от Френското първенство по ръгби.

Новини

„Янтра“ излезе в почивка

Published

on

Представителният футболен тим на „Янтра“ излезе в почивка. Отборът проведе последните си занимания за годината и футболистите бяха пуснати във ваканция.

Съставът ще стартира подготовката си на 3-ти януари.

Треньорският щаб е планирал пет контролни срещи преди старта на втория полусезон във Втора професионална лига, който е насрочен за уикенда 10-12 февруари.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Хандбален турнир в памет на незабравимия Христо Коев

Published

on

„Макар и да не е сред нас, Христо Коев отново успя да ни събере на едно място. Това бе неговата сила и е неговото наследство – да ни отправя предизвикателства, да ни води по пътя към успеха и да ни обединява в името на хандбала. Благодаря Ви, че сте тук и че заедно ще го почетем!

Той го заслужава – не само заради неговите постижения в хандбала, а най-вече заради постигнатото от неговите състезатели!“, с тези думи заместник – кметът на община Габрово Невена Минева откри втория хандбален турнир, който се провежда в памет на незабравимия Христо Коев.

Проявата, която носи името на големия български треньор, се случва именно днес, на рождената му дата, и събира над 200 участника от Габрово, Велико Търново, Хасково, Свиленград, Сливница, Бяла.

Турнирът се организира от ХК „Бъки“, в него участват момичета до 11 години и се провежда в спортна зала „Орловец“ в Габрово.

on

6-годишният Иван Екимов от Шахматен клуб „Орловец 1997“-Габрово спечели златен медал в шахматен турнир в Раднево, който се проведе по случай 60-годишнината от основаването на ШК „Марица – изток“ Раднево.

Иван Екимов постигна 5 победи от 7 партии и заслужено грабна златото във възрастовата категория „Детска градина“, нареждайки се четвърти в генералното класиране с равен брой точки с втория и третия, съобщиха от Община Габрово.

Достойно беше представянето и на 7-годишния Кристиян Василев, който също постигна 5 победи от 7 партии и се нареди четвърти при 8-годишните с равен брой точки.