Свържи се с нас

Новини

Кметът на Габрово поздрави баба Марче от Войново за 104-я ѝ рожден ден

Published

on

Благословение на 104 – това е баба Марче, както я наричат всички близки и съседи от кв. Войново, която отпразнува своя 104-ти рожден ден. Кметът на Габрово Таня Христова беше сред първите, които посетиха рожденичката и отправиха своите благопожелания за силен дух, крепко здраве и още много хубави моменти с близките, които за повода бяха пристигнали от близо и далеч и изпълнили къщата.

„Намираме я все същата, както на стотния юбилей – жизнена, усмихната и в добро здраве. И макар да не работи активно в зеленчуковата градина, както ни посрещна през 2019-та, Мара Андреева не спира да почуква с бастуна всеки път, когато види някъде неоплевено място измежду лехите с домати.

Обича да е сред своите цветя, а денят ѝ започва с разходка или до съседките, или в градината. Продължава да твърди, че тайната на дълголетието е много работа и по-малко храна, смее се и казва, че никой не е умрял от работа, но от преяждане… Не минава ден без да помисли за всичките си близки.

Баба Марче има 3 деца, 6 внука, 9 правнука и вече 2 праправнука – истинско богатство, което се грижи за нея и се радва на нейната мъдрост и обич. Изпраща ни с прегръдка, а ние си тръгваме с уговорката, че ще се видим пак на 105-та годишнина.

„Благодарим ти скъпа Мара Андреева, за това, че си избрала да живееш в нашия край, макар и не родом от Габрово, че си научила и своите деца и внуци като теб да го обичат и да се завръщат тук винаги“, споделиха от администрация на кмета.

Новини

Гл. инсп. Иван Иванов е новият началник на пожарната в Габрово

Published

on

Главен инспектор Иван Иванов е новият началник на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

Със заповед на ЗА Главен секретар на МВР – главен комисар Мирослав Рашков, от днес, 02.06.2025 г. главен инспектор Иван Марианов Иванов е временно преназначен на длъжността началник на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово.

Главен инспектор Иван Иванов е роден на 23.08.1980 г. в гр. Габрово. Завършил е висше образование през 2003 г. в АМВР, факултет „Пожарна и аварийна безопасност“, образователно-квалификационна степен „бакалавър“, специалност „Пожарна и аварийна безопасност“, с професионална квалификация „инженер по пожарна и аварийна безопасност“.

През 2006 г. придобива образователно-квалификационна степен „магистър“ в УНСС София, специалност „Икономика на отбраната и сигурността“, с професионална квалификация „магистър по икономика“.

На работа в МВР е назначен на 01.11.2003 г. на длъжност „инструктор І степен“ в Районна служба „Пожарна и аварийна безопасност“ – Севлиево към Регионално звено „Пожарна и аварийна безопасност“ при РДВР – Габрово.

От 15.03.2013 г. заема длъжността началник на група „Държавен противопожарен контрол и превантивна дейност“ в РСПБЗН – Габрово към РДПБЗН – Габрово при ГДПБЗН – МВР.

Зареди още

Крими

Съдят габровка, залагала по онлайн казина с чужда карта

Published

on

Окръжната прокуратура в Габрово предаде на съд жена, обвинена в неправомерно използване на данни от чужда дебитна карта за парични трансфери към интернет страници за залози на обща стойност 2 960 лева.

Прокуратурата е внесла обвинителен акт срещу габровката, с инициали Ж.А., за това, че през периода от 3-ти до 11-ти декември м.г., в Габрово, действайки при условията на продължавано престъпление – общо 90 пъти, използвала данни от платежен инструмент – дебитна карта на А.Н., без съгласието на титуляра, като извършила парични трансфери към интернет страници за залози на обща стойност 2 960 лева.

В резултат на паричните трансфери са били удържани такси от банковата сметка на титуляра на платежния инструмент в размер на 119,60 лева и деянието не съставлява по-тежко престъпление.

За повдигнатото на Ж.А. обвинение по чл.249, ал.1, предл. второ, вр. чл.26, ал.1 от НК е предвидено наказание лишаване от свобода от две до осем години и глоба до двойния размер на получената сума.

Предстои насрочване на делото за разглеждане от Окръжен съд – Габрово. Съгласно чл.31 ал.3 от Конституцията на Република България и чл.16 от НПК обвиняемият се смята за невиновен до установяване на противното с влязла в сила присъда.

Зареди още

Новини

Габрово се преклони пред Ботев и загиналите за Свободата и Независимостта на България

Published

on

С достойнство и признателност Габрово отбеляза 2 юни – Деня на Христо Ботев и на загиналите за Свободата и Независимостта на България. Общоградското поклонение се състоя пред паметника на Никола Войновски – военен командир и знаменосец в Ботевата чета, където граждани, институции и организации сведоха глави в памет на героите.

В точно 12.00 часа сирените прозвучаха за три минути в цялата страна, за да ознаменуват минутата мълчание в чест на падналите за Родината. Събитието бе уважено от председателя на Общинския съвет – Габрово Климент Кунев, областния управител Мария Башева – Венкова, заместниците ѝ Даниела Райкова и Иван Любомиров, заместник-кметовете на Габрово арх. Николай Меразчиев и Невена Минева, народния представител Михаил Митов, общинските съветници Николай Григоров и Ралица Манолова, както и от представители на политически партии, културни и държавни институции.

Сред присъстващите бяха още началникът на Държавен архив – Габрово Цветомира Койчева, директорът на Регионалния исторически музей Росен Йосифов и представители на Военното окръжие в града.

Особена атмосфера на тържественост внесоха участниците от Младежкия гвардейски отряд към ПТГ „Д-р Никола Василиади“, които изградиха почетен караул пред паметника на Никола Войновски. Под съпровода на оркестър „Габрово“ и с поднасяне на цветя, присъстващите изразиха уважението си към паметта на героите.

В деня на преклонение бе отбелязан и патронният празник на Иновативно основно училище „Христо Ботев“ в Габрово. С поднасяне на цветя и тържествена програма, училището чества 163 години от своето създаване, отдавайки почит на своя патрон – великия поет и революционер Христо Ботев.

*Снимки: Община Габрово и ИОУ „Христо Ботев“, фейсбук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица