Свържи се с нас

Любопитно

Издателство разкри териториална карта на „армейците“

Published

on

цска книга

Издателство разкри териториална карта на „армейците“. Феновете на ЦСКА почти изкупиха първия тираж от най-новата книга за ЦСКА. Интересът към изданието е доста сериозен и от Издателство Лавици вече обявиха намерението си за нов тираж. „100 цитата от най-великите играчи на ЦСКА“ предизвика фурор сред феновете от цялата страна.

„Ще се постараем да има книга за всеки един желаещ. Фенове от цялата страна купуват по няколко бройки за себе си и за приятели. Имаме заявки както от големи градове като Варна, Бургас, Пловдив, Добрич, така и от по-малки като Бобов дол, Вълчи дол, Твърдица и др. В София най-много поръчки имаме от „Център“, „Младост“, „Лозенец“, „Княжево“ и колкото и да е странно – „Хаджи Димитър“ и „Левски“. Очевидно вече няма такова нещо като разделение на кварталите, както е било преди години“, заявиха от Издателство Лавици.

Добри думи за книгата имаше и от страна на главните действащи лица – легендите на тима. Георги Велинов заяви, че е страхотна идея да се съберат толкова много цитати на едно място. „Заслужава си да се купи тази книга“, бе мнението на невероятния вратар на „армейците“ – Джони.

Един от цитатите, който най-много се хареса на феновете бе този на Любослав Пенев, който преди време обяви, че хореографията на ултрасите от северната трибуна е невероятна и на който не му харесва – да не идва на стадиона! Тази мисъл от книгата бе споделена и в официалната страница на Фенклуб „Сектор Г“, което допълнително надъха привържениците за предстоящите мачове за Купата срещу Берое.

Книгата е на достъпна корична цена и може да бъде закупена от „Фейсбук“ страницата на Издателство Лавици, а скоро и от по-големите книжарници в страната.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Изтича крайният срок за подкрепа на Преслава Василева за „Кралица на Варна“

Published

on

Финалната права е тук. Остават броени часове до края на онлайн гласуването в конкурса „Кралица на Варна 2026“, а габровката Преслава Василева продължава своята достойна надпревара сред десетте финалистки.

19-годишната студентка по педагогика във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ впечатлява не само с визия, но и с характер. Тя се занимава със съдийство по футбол – поле, в което увереността и бързата преценка са задължителни. В ежедневието си Преслава е дисциплинирана, активна и последователна, а спортът е неизменна част от живота ѝ. Самата тя с усмивка споделя, че хобито ѝ е „да тренира и красотата“ – израз, който отлично описва баланса между вътрешна сила и външно излъчване.

След успешен кастинг тя заслужено намери място сред избраните финалистки в седмото издание на престижния конкурс, който събира участнички от цялата страна. Част от крайното класиране обаче зависи именно от онлайн подкрепата.

Гласуването приключва днес в 18.00 часа.

Това е моментът Габрово да се обедини и да застане зад своето момиче на морската сцена. Всеки вот е важен, всяка подкрепа има значение.

Всеки, който желае да подкрепи габровската финалистка, може да го направи тук или през уеб сайта на конкурса „Кралица на Варна“: https://www.queenvarna.com/vote2026/p/tmz9wgwcb2t99e4jymfsss25fbgh8b.

Нека финалните часове бъдат силни за Габрово. Защото зад всяка корона стои подкрепа – а днес тя е по-ценна от всякога.

Зареди още

Култура

Кулинарен събор „Бабините тефтери“ събира пазители на традициите в Драгановци

Published

on

Народно читалище „Христо Ботев 1923 г.“ организира първия кулинарен събор „Бабините тефтери“ – празник, посветен на българската кухня, спомените и живите традиции.

Събитието ще се проведе на 25 април от 10.30 ч. на площада в с. Драгановци, община Габрово. Инициативата има за цел да съживи спомените за бабината кухня, старите тефтери с рецепти и автентичния български дух, предаван през поколенията чрез вкус, песен, музика и разказ.

Организаторите споделят, че вярват в силата на традициите, които оживяват най-ярко, когато се споделят заедно. В програмата са включени участия на фолклорни групи от различни читалища, работилница за приготвяне на традиционни ястия, пазар за „бабини вкусотии“, фото зона за спомени и изложба на автентични „бабини тефтери“.

Специални гости на събора ще бъдат Силвия Минкова, Трио „Звън“, Детски фолклорен фолклорен ансамбъл „Габровски гласчета“, както и изпълнение на гайда, които ще допринесат за празничната атмосфера.

Организаторите канят всички жители и гости на региона да се включат в събитието, за да готвят, пеят и съхраняват българските традиции заедно.

Зареди още

Любопитно

Преслава Василева сред финалистките на „Кралица на Варна 2026“

Published

on

От сърцето на Балкана до морската столица – 19-годишната Преслава Василева от Габрово вече е сред десетте финалистки в престижния конкурс „Кралица на Варна 2026“. След проведен кастинг тя заслужено намери място сред избраните участнички, които ще се борят за короната в седмото поредно издание на надпреварата.

Преслава не е просто красиво лице. Тя е студентка по педагогика във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – избор, който говори за отговорност, амбиция и желанието да работи с хора и да изгражда бъдеще. Освен това се занимава със съдийство по футбол – сфера, в която дисциплината, увереността и бързата преценка са задължителни. Рядка и впечатляваща комбинация: нежност и категоричност, стил и характер.

В свободното си време Преслава обича да тренира. Спортът е част от ежедневието ѝ, а както самата тя с усмивка признава, нейно хоби е „да тренира и красотата“. Зад сценичното ѝ присъствие стоят постоянство и самодисциплина – качества, които личат и извън прожекторите.

„Кралица на Варна 2026“ събира момичета от различни градове на страната, които се представят пред жури и публика, а част от крайния резултат се определя чрез онлайн гласуване. Именно тук габровци могат да изиграят своята решаваща роля.

Преслава ще представлява Габрово на финала. Мисия, която носи с гордост и увереност. Подкрепата на съгражданите ѝ може да се окаже ключова, защото за нея може да се гласува до 18.00 часа на 26 февруари.

Всеки, който желае да подкрепи габровската финалистка, може да го направи тук или през уеб сайта на конкурса „Кралица на Варна“: https://www.queenvarna.com/vote2026/p/tmz9wgwcb2t99e4jymfsss25fbgh8b

Един глас има значение. Нека заедно покажем, че Габрово стои зад своите млади, амбициозни и достойни представители. Защото всяка корона започва с подкрепата на родния град.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица