Свържи се с нас

Крими

„Задържане под стража“ за крадеца, свил 2 коли и разбил други 9

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Съдът уважи искането на Районна прокуратура – Севлиево и взе мярка задържане под стража по отношение на Мариян И.

23-годишният мъж е привлечен като обвиняем за това, че за времето от 20.00 часа на 28 януари до 20 часа на 29 януари в Севлиево, чрез разрушаване на преграда здраво направена за защита на имот – счупване на стъкло на входна врата на гараж и отваряне на вътрешен заключващ механизъм на вратата, противозаконно отнел чуждо моторно превозно средство – лек автомобил „Рено Сценик“, без съгласие на собственика с намерение да го ползва, като е последвала повреда в скоростната кутия и автомобилът бил изоставен без надзор.

Мариян И. е привлечен като обвиняем и по друго досъдебно производство, за това, че в периода 10.01. – 29.01.2016 г., в Севлиево, при условията на усложнена престъпна дейност – продължавано престъпление, унищожил противозаконно чужди движими вещи, като чрез използване на отвертка, счупил стъклата на общо девет леки автомобила, паркирани на различни места в града.

Срещу него е повдигнато обвинение и за това, че в периода на 10 – 13.01.2016 г., в Севлиево, при условията на усложнена престъпна дейност – продължавано престъпление, на три пъти, чрез разрушаване на прегради здраво направени за защита на имот, отнел чужди движими вещи от три леки автомобила, на които разбил стъклата, от владението на собствениците им, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои, като деянието не представлява маловажен случай.

Под наблюдение на прокуратурата продължават действията по разследването.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Две тежки катастрофи отнеха човешки животи

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.

Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.

В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

Screenshot

Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.

Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица