Свържи се с нас

Крими

Измамниците прибраха парите на още двама пенсионери

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Телефонните измамници, действащи на територията на област Габрово, прибраха парите на още двама пенсионери. Този път техни жертви станаха 80-годишен габровец и 89-годишна жена от Севлиево, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Дядото бил измамен с 5300 лв. по схемата „Полицейска акция“. Непознатият мъжки глас се свързал с него и представяйки се за полицейски служител му поискал съдействие чрез предоставяне на пари за провеждането на акция по залавяне на телефонни измамници. Вярвайки, че подпомага работата на полицията, възрастният мъж оставил плика с парите до контейнер близо до дома си.

Бабата от Севлиево била измамена с 650 лв., като повярвала на „изтъркания“, но работещ сценарий за пострадал близък, нуждаещ се от пари за спешна операция.

По двата случая са започнати досъдебни производства.

От Областната дирекция на МВР – Габрово отново напомнят, че при реализирането на специализирани акции, полицейските органи не вземат пари от гражданите, а искането на пари по телефона  е категоричен знак за измама.

При получаване на каквото и да било обаждане, свързано с искане на пари, телефонният разговор трябва да бъде прекъснат незабавно.  Дори отсрещната страна да настоява да останете на линия, затворете телефона и позвънете на най-близките си хора и на тел. 112!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Хванаха мъж с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица