Новини
Сребро за български шампион от Европейските игри за ветерани
Българският мениджър и бизнес консултант габровецът Петър Иванов стана втори при мъжете над 45 години в дисциплината „хвърляне на диск“ на Европейски игри за ветерани в Ница. Иванов се подготвя с Кольо Нешев, многократен шампион в хвърлянето на копие и рекордьор в дисциплината.
Петър Иванов сподели олимпийската атмосфера в Ница, заедно с близо 1500 спортисти от Стария континент. Той спечели среброто в дисциплината „хвърляне на диск“ при мъжете на възраст над 45 години, само три години след като подобри собствения си рекорд от активната си спортна кариера.
„Мощта ни не е само виртуална“, коментира създателят на първата българска методика за управление на виртуални екипи (разположени на различни локации) – Virtual Power Teams (peterivanov.com) . Тя предизвика сериозен интерес в българския IT бизнес и в неправителствените организации и това наложи извънредна дата за предстоящите обучения на компанията в София. На 2 7 и 28 октомври.
Иванов ще проведе еднодневни тренинги на тема управление на виртуален екип в столицата. Ден по-рано, на 26 октомври, той ще бъде специален гост на IT Step Academy , а на 30 октомври ще обучи фирми и НПО в родния си град Габрово .
Накратко за Петър Иванов и Virtual Power Teams.
Петър Иванов е създател на първата българска методика за управление на виртуални екипи Virtual Power Teams (www.peterivanov.com). Тя е базирана на системата „The 10 Big Rocks“, която той създава през своята 20-годишна международна кариера. В ролята на старши мениджър Петър Иванов ръководи мащабни проекти в Европа, Азия, Африка и Близкия изток, а екипите му печелят наградите „Best of the Best“ на Global IT Services и „Global IT Connect Award“.
Системата „The 10 Big Rocks“ се прилага успешно в страната и чужбина и се ползва с препоръките на БАУХ, Хорайзънс, Nordakademie, „Туктам“, „Заедно в час“ и много други.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Момче е първото родено бебе в Габрово

Първото бебе в Габрово за 2026 г. е момче. Малкият Тимотей е проплакал на 2 януари в 16.22 часа, информираха от МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово.
Мъничето е трето дете в семейството и тежи 2.75 кг.
През 2025 г. в Отделение по Акушерство и гинекология са родени общо 274 бебета, което е с 25 повече от 2024г.


Новини
Габрово ще отбележи Богоявление с ритуал по потапяне на кръста

И тази година Габрово ще спази традицията, почитайки големия християнски празник Богоявление (Йордановден) на 6 януари. Той ще бъде отбелязан с ритуал по потапяне на Светия кръст във водите на река „Янтра“.
На Йордановден във всички габровски храмове ще бъде отслужен Велик Богоявленски водосвет.
Празникът ще започне сутринта със Света литургия и водосвет, отслужени в църквата „Успение Богородично“ в центъра на Габрово.
Оттам ще тръгне и литийното шествие на габровските свещеници, което ще стигне до площад „Първи май“, където в 11.30 часа бъде отслужен водосвет за Богояление.
Около 12.00 часа се очаква ще бъде извършен и ритуалът по потапянето на богоявленския кръст, в района на моста „Игото“.
Във връзка с провеждането на празника на 6 януари ще бъде ограничено движението на автомобили по ул. „Генерал Радецки“, от пл.“1-ви Май“ до пресечката с ул. „Отец Паисий“ и по ул. „Отец Паисий“ от пресечката с ул. “Генерал Радецки“ до пл. „Игото“, за времето от 11.30 до 13.00 часа.


Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!









