Крими
Баба хвана „промоцията“ във филма „Капаро за климатици“, епизод пореден
Габровските криминалисти разследват случай на телефонна измама, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Престъпниците този път използваха придобилата широка популярност в последно време схема „капаро за климатици“. Този път жертва на измамниците стана 72-годишна габровка, която „олекна“ с 2 600 лева.
Възрастната дама обяснила пред разследващите полицаи, че неизвестно лице се свързало с нея по телефона и представяйки се за внука й, я измамил. „Внукът – шмекер“ споделил, че иска да си купи качествен климатик, който в момента се предлагал на „промоция“, но същият трябвало незабавно да бъде капариран.
Бабата не подложила на съмнение достоверността на казаното от гласа в слушалката и в стремежа си да помогне събрала всичките си спестявания, които предала на „работник в склада на магазина“, с когото се срещнала близо до дома й. След като взело парите на бабата „мулето“ изчезнало в неизвестна посока.
По случая е започнато досъдебно производство.
От полицията отново напомнят, че измамниците са изключително изобретателни в методите на извършване на престъпленията. Използват разнообразни сценарии и подходи, като престъпните им намерения са насочени основно към възрастните хора, които са лесно податливи на манипулация.
При подобни срещи и получени предложения, преди да предприемат каквито и да било действия, гражданите трябва задължително да се консултират с близки и роднини, или да позвънят в полицията.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Шест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)

Близо 50 000 къса цигари без бандерол бяха иззети при специализирана полицейска операция, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията, имаща за цел противодействие на нелегалното разпространение на акцизни стоки без бандерол, е била реализирана на 5 ноември. В операцията се включиха служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, РУ-Севлиево и екипи на Агенция „Митници“.

В Севлиево за полицейска проверка бил спрян лек автомобил „Шкода Октавия“, управляван от 48-годишен местен жител. В колата били открити общо 49 960 къса цигари, който били без валиден български акцизен бандерол, пакетирани в шест кашона.
Контрабандната стока веднага била иззета, а по случая се извършва проверка за документиране на престъпление чл.234 от Наказателния кодекс.

Крими
20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си

С присъда по наказателно дело от общ характер, обявена на 3 ноември т.г., състав на Габровски окръжен съд осъди мъж от Севлиево на 20 години лишаване от свобода за умишлено убийство.
Подсъдимият О.Ю. бе признат за виновен в това, че на 23 май 2024 г., в къща на ул.“Светлина“ в Севлиево, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено умъртвил майка си, нанасяйки ѝ множество удари с нож в областта на шията, гръдния кош и двете ръце.
За извършеното престъпление О.Ю. бе осъден на 20 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим на изтърпяване. Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок.

Крими
Задържаха под стража рецидивист след поредна кражба

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Габрово, 44-годишен мъж бе привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 28 септември т.г. около 12.20 часа, в Габрово, от жилищна сграда, при условията на опасен рецидив, отнел чужди движими вещи – портмоне със сумата от 2 000 лева, собственост на А.Н. и портмоне със сумата от 200, собственост на К.Ц., от владението на собствениците, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.
Обвиняемият рецидивист, с инициали С.Б., е задържан с постановление на Районна прокуратура – Габрово за срок до 72 часа. За престъплението, за което той е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.
С.Б. вече е осъждан многократно за престъпления против собствеността. Осъждан е и в чужбина за умишлени престъпления. Последното деяние извършил като влязъл в жилищната сграда и докато живущите в нея били там, извършил кражба на две портмонета с парите в тях.
Съдът възприе доводите на прокуратурата, че има реална опасност С.Б. да извърши и друго престъпление, тъй като той не работи и няма доходи, поради което му наложи най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд. Действията по разследването продължават под ръководството на РП- Габрово.

-
Кримипреди 5 дниЗадържаха под стража рецидивист след поредна кражба
-
Новинипреди 4 дниИван Екимов стана държавен шампион по шахмат
-
Кримипреди 4 дни20 години затвор за севлиевец, убил по жесток начин майка си
-
Новинипреди 5 дни„Янтра“ приема дубъла на ЦСКА в труден тест
-
Културапреди 4 дниИсторически музей – Дряново тръгва на тур с две книги за Колю Фичето
-
Икономикапреди 3 дниНов офис на Изи Пей в квартал „Трендафила“ в Габрово
-
Кримипреди 17 часаШест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)
-
Любопитнопреди 2 дниЖБД „Майчина грижа“ с нов сайт








