Крими
Мъртво пиян „мото – джигит“ се озова затвора за три месеца
С решение по въззивно наказателно дело от общ характер, тричленен състав на Окръжен съд – Габрово потвърди присъдата на Севлиевския районен съд, с която мъж от Севлиево бе осъден на три месеца лишаване от свобода за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда.
С обжалвания пред Габровския окръжен съд акт подсъдимият севлиевец бе признат за виновен в това, че на 5 юни тази година, около 16,45 часа на ул.”Сава Тошев” в Севлиево, управлявал мотопед „Benelle“, с концентрация на алкохол в кръвта си 3,64 на хиляда, установено с техническо средство „Алкотест Дрегер 7410”.
Видно от събраните по делото доказателства осъденият не притежавал свидетелство за управление на МПС и бил неправоспособен водач.
На инкриминираната дата бил на вилата си в местността „Крушевски баир”, където употребил солидни количества алкохол. След това тръгнал в посока кръстовището, образуващо се от ул.”Сава Тошев” и ул. ”Иван Вазов” в Севлиево, като управлявал мотопеда си без задължителната регистрационна табела.
При навлизане в кръстовището пияният тогава севлиевец се обърнал назад, поглеждайки към ул.”Иван Вазов”, загубил контрол над мотопеда и се ударил в паркиран лек автомобил „Тойота Корола”.
За извършеното престъпление и на основание чл.343б, ал.1 от НК първоинстанционният съд е наложил на Т.Т. наказание от три месеца лишаване от свобода, което да изтърпи при първоначален строг режим.
След цялостната проверка на първоинстанционния акт Окръжен съд – Габрово счете, че изложените от жалбоподателя доводи са неоснователни и обжалваната присъда следва да бъде потвърдена.
Решението на Окръжен съд – Габрово е окончателно и не подлежи на касационна жалба или протест.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 3 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Кримипреди 4 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Кримипреди един денНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Новинипреди 4 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!
-
Културапреди 5 дниГаброво бе домакин на захарната асамблея „Моята България“
-
Новинипреди 4 дниВтора поредна шампионска титла по хандбал за Механото
-
Новинипреди 3 дниЗатварят частично бул. „Могильов“ заради ремонт









