Свържи се с нас

Новини

„Laziale“ отново на върха

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Тимът на „Laziale“ отново е водач в класирането на Неделната Лига на Габрово. Това стана възможно, след загубата на досегашния лидер „Копакабана“ и служебната победа на „сините“, над отказалия се отбор на „Марти Young Stars“.

„Koпакабана“ поведе в резултата срещу „ВАС Етъра“, но допусна пълен обрат до 1:4, тон за който даде Александър Аспарухов, със своите два гола. В тази среща нищо в играта на „Копакабана“ не се получаваше и логично тимът сдаде лидерската позиция.

„Ястребите“ затвърдиха великолепната си форма от началото на есента, с четвърта поредна победа. Този път съперник беше коравият тим на „ФК Експрес“, но и той си тръгна победен, след крайното 2:4. Два красиви гола за успеха, отбеляза един от лидерите на отбора Мартин Соколов.

„Гипсострой 08“ постигна трудна и измъчена победа над последния в класирането „Трите Хикса“. Траян Вилхелмов, Николай Митев, Минчо Едрев и Йордан Данев бяха точни за победата с 4:2.

В най – интересната среща „Веспа“ и „Ceratizit“ стигнаха до равенство 1:1. Точни бяха Румен Коцев и Павел Арнаудов, а двата тима завършиха с по четири жълти картона, в битката на мокрия и хлъзгав терен, в неделния следобед.

Така след изиграването на 18 кръг в челото се получи сериозно сгъстяване на отборите, в малка разлика от точки.

Лидер е“ Laziale“ с 41, пред „2+2“ и „Копакабана“ с по 39, „ВАС Етъра“ е с 38, а петият „Веспа“ е само на пет точки от върха с 36.

Следващата неделя, от 13,00 ч. предстоят срещите от 19 кръг на АНЛ Габрово. Също тогава, спортен комплекс Трендафила, ще бъде домакин и на две срещи от квалификациите за груповата фаза на Лига България. Среща в Габрово ще си дадат „ФК Медика Русе“ – „Хамелеон Ловеч“ и „Холеман Русе“ – „Феникс Ловеч“.

Предстои ни много интересна и изпълнена с хубав футбол неделя.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Новини

Младежки център – Габрово и Радослав Иванов с награди за доброволчество

Published

on

Младежки център – Габрово беше отличен с първа награда в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“, а доброволецът на Превантивно-информационен център по зависимости Радослав Иванов спечели втора награда в категория „Изявен млад доброволец“ в конкурса „Мисията доброволец (НE)възможна“.

Отличията, посветени на доброволчеството, се дават всяка година от Министерството на младежта и спорта по повод Международния ден на доброволеца 5 декември. Тази година организаторите отбелязват рекорден брой кандидатури – над 150, а наградите бяха връчени на специална церемония в София.

Младежки център – Габрово беше отличен в нова категория, която акцентира върху работата на младежките центрове в страната и тяхната роля в насърчаването на доброволчеството.

Сред дейностите, представени в кандидатурата на центъра, са концертът „Ангелски сърца“, ежемесечните посещения с младежи в приюта за безстопанствени животни, инициативите на клуба „Книжни червеи“, доброволческите акции в читалища и домове за възрастни хора, както и подкрепата на културния живот в Габрово чрез включване на младежи като разпоредители в културни събития.

Осемнадесетгодишният Радослав Иванов е доброволец към Превантивно-информационния център по зависимости – Габрово вече повече от осем години. Той активно участва в кампании за превенция на зависимости сред младите хора, съвместни инициативи с РЗИ, БМЧК и Младежкия център, както и в проекти, свързани с повишаване информираността за ХИВ и СПИН и подкрепа на лица, преминали рехабилитация.

През тази година Радослав беше избран за български делегат на международния Младежки форум на UNODC‘2025 във Виена.

„Доброволчеството е една от най-силните форми на гражданска солидарност. Всеки от вас доказва, че добрите дела са избор и отговорност. Продължавайте да вдъхновявате и да помагате, защото така изграждате по-добро общество“, поздрави участниците заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов по време на церемонията.

Зареди още

Крими

Прокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево

Published

on

Под ръководството на Окръжна  прокуратура – Габрово се води разследване  за пътнотранспортно произшествие на пътя Севлиево- Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 62-годишен мъж и средна телесна повреда на 31-годишен мъж.      

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343  ал. 3 буква “б“ във вр. с чл.343 ал.1 ал. 1 буква “в“ във вр.  с чл.342 ал.1  от НК.

То е образувано за това, че около 15.30 часа на 07.12.2025г. в Севлиево, на път  II-44/Севлиево-Габрово/, при управление на лек автомобил “Субару Импреза“, управляван от Г.Г., лек автомобил “Мерцедес“, управляван от  Н.В. и лек автомобил „Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният  от Г.Г. автомобил  навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В., а движещият се зад него лек автомобил “Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. предприел спасителна маневра и спрял в земеделска площ извън пътното платно.

Вследствие на това по непредпазливост е причинена смъртта на 62-годишния Г.Г. и средна телесна повреда на Н.В., на 31 години.       

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Севлиево. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно изясняване на причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.      

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица