Свържи се с нас

Новини

32-ма велосипедисти се включиха в обиколката на Севлиево

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Севлиево е част от Европейската седмица на мобилността. Целта на инициативата е хората да обърнат повече внимание на алтернативите на превозването с автомобил в градска среда. Инициативата за 2015 г. ще е под мотото „Избери. Промени. Комбинирай.”.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

В рамките на кампанията Община Севлиево и велоклуб „Ластовица“ организираха обиколка на град Севлиево с велосипеди, която стартира от площад „Свобода“. При отлична организация колоната от 32-ма велосипедисти от всички възрасти премина през 6 километрово трасе информира Мирела Ганчева от местната общинска администрация.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Веднага след обиколката беше даден стартът на изкачване на местността Вран, като Община Севлиево осигури купи и предметни награди за победители и участници в изкачването. Първи финалната линия пресече Николай Ножаров, втори – Стефан Димитров, а третото място заслужи Николай Николов. Купата за най-млад състезател грабна Стефан Димитров, а призът „Първа сред дамите“ получи Десислава Димитрова.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

В началото на месец октомври Туристическо дружество „Росица Мазалат“ и велоклуб „Ластовица“ ще организират велокрос с маршрут: квартал „Балабанца“ – с. Крушево – по билото на Крушевски баир – Средновековен град и крепост „Хоталич“, в който всички ентусиасти могат да се включат.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Гроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!

Published

on

„Започва работа по тунела под връх Шипка“, съобщи в Габрово вицепремиерът и министър транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

Той нарече обекта „епохален“ и припомни, че договорът за строителството на тунела беше подписан през месец юни 2022 г.

Министърът уточни, че четири години бяха загубени заради екологични процедури, обжалвания и съдебни спорове.

„Сега работата започва. Надявам се, че до края на 2030 г., тунелът ще бъде функциониращ и ще свържем най- после Северна с Южна България“, допълни министър Караджов.

Гроздан Карджов беше в Габрово по повод при откриването на новото болнично вертолетно летище в МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово.

Зареди още

Новини

Народният представител Михаил Митов с приемни дни в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Михаил Митов ще проведе приемни дни за граждани в Габрово, Севлиево и Трявна.

Те ще бъдат следваща седмица, на 19.01.2026 г., понеделник и 20.01.2026 г., вторник при следния график:

Габрово
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 17:00 часа
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Иван Гюзелев“ 1

Трявна
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 10:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Ангел Кънчев“ 53

Севлиево
Дата: 20.01.2026, вторник
Час: 17:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Стефан Пешев“ 87

Телефонен номер за записване на час – 0886 245 315.

Зареди още

Култура

НАГ стана асоциирано училище към Софийския университет

Published

on

Националната Априловска гимназия получи едно от най-високите отличия в системата на българското образование. По решение на Ректорското ръководство на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ училището бе избрано за четвъртото асоциирано училище към най-стария и престижен университет в страната.

Новината беше официално обявена днес – 14 януари, от заместник-ректора по администрацията и информационните дейности на Софийския университет, доц. д-р Първан Първанов, по време на тържественото честване на патронния празник на гимназията пред паметника на Васил Априлов в Габрово.

Асоциираните училища към Софийския университет са част от национална мрежа от образователни институции, които имат официално партньорство с университета. Статутът се присъжда след решение на Ректорското ръководство и одобрение от Министерството на образованието и науката.

Новият статут предоставя редица възможности за учениците и учителите на гимназията – участие в университетски лекции, семинари и научни инициативи, реализация на съвместни проекти с преподаватели от СУ, както и достъп до академични ресурси, лаборатории и иновативни програми.

Учителите ще получават методическа подкрепа и възможности за допълнителна квалификация, а учениците – вдъхновение и реална връзка с академичната общност. Включването на Националната Априловска гимназия в тази престижна група от едва четири училища е признание за високото ниво на обучение, утвърдените традиции и устойчивата работа на училищната общност.

Партньорството със Софийския университет е естествено продължение на мисията, заложена от Васил Априлов – изграждане на модерно и просветено образование, насочено към развитие на таланти, знания и лидерски качества. С този статут гимназията затвърждава своята роля като водещ образователен център, съчетаващ традиция и иновации в подготовката на бъдещите учени, професионалисти и лидери на България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица