Свържи се с нас

Новини

„Копакабана“ и „2+2“ начело в АНЛ Габрово

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Възелът в челото на Габровската Неделна Лига се заплете напълно, след изиграването на мачовете от 16-я кръг.

С по 36 точки, лидери са тимовете на „Копакабана“ и „2+2“, на точка зад тях са „ВАС Етъра“ и „Laziale“, с 32 т. е отборът на „Веспа“, а челната шестица затварят момчетата от „ФК Експрес“ с 29 т.

„2+2“ записаха победа и загуба през изминалата седмица. Първо, в изтеглен мач от 18-я кръг, загубиха от коравия тим на „Палаузово“, с 2:4.  Хеттрик за победителите наниза голмайсторът от последните две издания на АНЛ – Габрово Иван Лесев, който направи дебют през тази година за новия си тим, а едно добави дежурния голаджия Пенко Стефанов – Бате Пенко.

В неделя „2+2“ записа победа. Радо Гутев се отличи с два гола за крайното 5:1 над „Гипсострой 08“.

„Ястребите“ записаха две победи през изминалата седмица. Калоян Димитров и Димчо Данов отбелязаха по два гола, за победата с 6:2 над „Трите Хикса“, а в другата им среща, хеттрика на Милен Панчев не достигна на досегашния лидер „Laziale“, който загуби с 3:7. По два гола вкараха Мартин Соколов и отново Димчо Данов.

„ВАС Етъра“ изненадващо достигна само до равенство срещу обновения тим на „Ceratizit“. Мачът приключи при 2:2, а точни за „макароните“ бяха Станислав Събев и Петър Костадинов. За „Ceratizit“ се разписаха Димитър Зарков и Захари Петрунов.

„Експрес“ надделя над сърцатия тим на „Омега“ с 4:2. По два гола вкараха Данаил Савов и голмайстора на тима Ивайло Райнов – Доктора.

„Идеал Стандарт Видима“ също постигна победа. След като на два пъти изоставаше в резултата. Севлиевци достигнаха до обрат срещу „Трите Хикса“ с 3:2. Точни бяха Христо Чанков, Мартин Трифонов и Александър Тодоров.

На 20 септември, неделя, на спортен комплекс Трендафила предстои да се изиграе поредният 17 кръг от АНЛ Габрово.

На 17 септември, четвъртък, стартира и турнира за Купата на Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Крими

Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Published

on

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.

Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.

Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.

Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.

Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.

През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

Зареди още

Култура

Три златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“

Published

on

Младите пианисти от Музикален клуб „Весела“ отново доказаха своя висок професионализъм и талант, като спечелиха впечатляващи отличия на престижния Национален клавирен конкурс „Орион“, проведен в София през 2025 година. Три златни медала завоюваха Полина Флориду (11 клас), Мира Русинова (9 клас) и Кристина Стефанова (4 клас), които безапелационно грабнаха първите награди в своите възрастови групи.

Техните блестящи изпълнения впечатлиха журито и публиката, като още веднъж доказаха, че Музикален клуб „Весела“ е средище на изключителни млади таланти. Сребърни медали в надпреварата заслужиха Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), а бронзово отличие донесе Иво Велков (9 клас).

Всички участници впечатлиха журито, съставено от преподаватели и пианисти от Националната музикална академия. Председателят на журито, проф. Борислава Танева, отправи специални поздравления към клавирния педагог Весела Пенева за нейната всеотдайност, високо ниво на подготовка и забележителните постижения на нейните ученици.

Конкурсът „Орион“ се провежда вече пета поредна година в къщата-музей „Панчо Владигеров“ – място, което носи духа и вдъхновението на един от най-великите български композитори.

Събитието обединява както любители пианисти, така и ученици от музикалните училища, а тази година към тях се присъединиха и млади композитори, които представиха свои клавирни творби. Задушевната атмосфера в дома на Владигеров и срещата с изкуството на връстниците им мотивира младите музиканти за нови постижения и вдъхновения.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица