Свържи се с нас

Крими

Жена пострада при катастрофа в Габрово

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

69-годишна жена пострада след катастрофа на един от оживените булеварди в Габрово, информираха по-рано днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.  Пътният инцидент е станал снощи, около 18.40 на бул. „Стефан Караджа“ в града. По информация на полицията причината е несъобразена скорост.

Лек автомобил „Фиат Пунто“, управляван от 64- годишен габровец, с висока скорост, изгубил контрол над колата, навлязъл в лентата за насрещно движение  и се блъснал с движещия се в крайната дясна лента на булеварда „Опел Вектра“, зад волана на който седял 34- годишен мъж.

В следствие на удара „Опелът“-ът  излязъл в ляво извън пътното платно за движение и пропаднал в слог.

Участници в произшествието били изпробвани за употреба на алкохол, като дрегерът  отчел нулев резултат и за двамата водачи. При произшествието пострадала и 69- годишната жена, возеща се на предната седалка на „Опел“-а.

След катастрофата тя била транспортирана и настанена за наблюдение в хирургическото отделение на габровската болница с болки в гърдите, но за щастие без опасност за живота. По време на инцидента водачите и пътника са използвали обезопасителни колани.

Към пътната обстановка от последните дни, от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово информират още за едно нарушение. На 15-ти август, около 22:30 часа, на пътя между Дряново и село Гостилица автопатрулен екип спрял за проверка „БМВ“, управляван от 22- годишен младеж от Габрово.

На място водачът бил изпробван за употреба на алкохол, като дрегерът  отчел 1.22 промила. На водача бил издаден талон за медицинско изследване и взета кръв за химически анализ.

По случая в РУ Дряново е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б ал.1 от НК.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

Published

on

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.

Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.

Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.

При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.        

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г.  около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години,  както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.         

Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.

Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.

За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Двама души загинаха при пожар в Габрово

Published

on

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.

За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.

На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица