Крими
Oткриха незаконно оръжие и патрони в дома на 62-годишен мъж
Две карабини „Манлихер“ и малокалибрена пушка, с оптичен прицел без означения за марка и 240 бойни патрони от различен калибър иззеха полицаи от дома 62-годишен мъж от село Бекрии.
Проверката в жилището на мъжа била извършена в четвъртък. Установено било, че той държи в дома си огнестрелно оръжие и боеприпаси, без да притежава разрешително за това.
По случая е започнато досъдебно производство.
По отношение на полицейската сводка от днешния ден от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово информират още, че 19-годишен дряновец е уличен в извършването на две кражби.
Престъплението, в което първоначално младежът бил уличен е кражба на дамско портмоне с лични документи и около 100 лв. от лек автомобил „Дайхатсу“, паркиран на ул. „ Арх. Пенчо Койчев“ в Дряново.
В хода на работата по изясняване на случая обаче криминалистите допълнително установили, че младежът е извършил и на още една кражба – на 8 юли проникнал в жилище на ул. „Васил Левски“, откъдето откраднал 3 мобилни телефонни апарата.
Задържан е за срок до 24 часа, а по случаите са започнати досъдебни производства.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.
Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.
От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.
По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Крими
Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.
При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.
Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Крими
Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.
Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.
Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.
Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 6 дниДелото за тежката катастрофа с шестима загинали край Габрово започва
-
Кримипреди 5 дниПрибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово
-
Новинипреди 6 дниОбщината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“
-
Кримипреди един денДвама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен
-
Новинипреди 7 дниВъзстановят спирка Рачо Ковача, преместена заради новото кръгово
-
Новинипреди 7 дниЗапочва кампания за обновяване на Детското отделение в МБАЛ – Габрово
-
Културапреди 6 дни„Алцхаймер България“ се опитва да „разчупи тишината“
-
Културапреди 6 дниВалидират пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето








