Свържи се с нас

Новини

Габрово впечатли Тун с цветните си площи, хвалят се от Общината

Published

on

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

Габрово впечатли Тун с цветните си площи, похвалиха се от габровската общинска администрация.

Кметът Таня Христова прие в своя кабинет на специална среща посланика на Конфедерация Швейцария н.пр. Денис Кнобел и своя колега Рафаел Ланц, кмет на гр. Тун, Швейцария. Срещата се проведе в присъствието на представител на Посолството на Конфедерация Швейцария в България, на швейцарското междинно звено на швейцарската агенция за развитие и сътрудничество, на различни бизнес и обществени формирования от гр. Тун и екипа за управление на проекта.

На срещата беше представен проект „Цветен град“, финансиран по фонд „Партньорство“ на Българо-швейцарската програма за сътрудничество. Гостите проявиха изключителен интерес към дейностите по проекта, които са насочени към прилагане на добрите практики на швейцарския партньор у нас.

Представено беше новосформираното звено „Озеленяване“ и по какъв начин дейността му се подпомага с реализацията на проект „Цветен Град“. Предстоящите посещения на 3 групи работници от звено Озеленяване“ в гр. Тун, които да се включат в работата на местната общинска структура по озеленяване, силно заинтригува присъстващите.

Посланик Кнобел коментира дейностите, насочени към включване на общността, посредством общи доброволчески инициативи, свързани с облагородяване на жилищни пространства.

Срещата продължи с обиколка на централната градска част, при която бяха показани елементи на градската среда, разработени благодарение на осигурената подкрепа по Българо-швейцарската програма за сътрудничество. Един такъв район е крайречната улица, където е реализирана дейност „Цветен речен бряг“.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Областният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори

Published

on

Областният управител на област Габрово Кристина Сидорова свиква консултации за провеждане на изборите за президент и вицепрезидент.

Целта е да бъде избран състав на Районна избирателна комисия. Консултациите ще се проведат този петък, 28 август, от 10.00 часа в Заседателната зала на Областна администрация – Габрово.

Редът, условията и представителството за провеждане на консултациите, както и необходимите документи, са посочени в чл. 60 от Изборния кодекс и Решение № 34-ПВР от 19.08.2026г. на ЦИК.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото

Published

on

Кметът на Община Габрово Таня Христова и заместник-кметът инж. Деян Дончев проведоха работна среща с представители на електроразпределителното дружество. Темата бе засилване на институционалния диалог и по-добра координация, както в кризисни ситуации, така и в ежедневната работа.

Поводът бе предстоящият зимен сезон, който изисква превантивни мерки и бърза реакция при аварии. Христова настоя за навременна информация и ясни механизми за комуникация между институциите.

На срещата бяха обсъдени проблеми, сигнализирани от кметове и кметски наместници по населените места: просеки и поддръжка на трасета, чести моментни прекъсвания на тока, компрометирани стълбове и съоръжения, трудности при връзка с националния телефон за клиенти.

Разгледани бяха и три обекта на Общината със забавяне от страна на дружеството, за които е нужна спешна реакция. Христова съобщи, че е отправила покана за среща и към ръководствата на „Енерго-Про Варна“ ЕАД и на дружеството, отговарящо за електроразпределението, с цел трайно партньорство с новото им ръководство.

Общината заявява ангажимент към устойчиво градско развитие и енергийна ефективност – цели, за които доброто взаимодействие с електроразпределителното дружество е ключово.

Зареди още

Крими

Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Published

on

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.

По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.

Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.

54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.

*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.

При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица