Свържи се с нас

Новини

Победи за лидерите в класирането на АНЛ Габрово

Веспа и Копакабана не изпускат първите места

Published

on

снимка: АНЛ – Габрово

снимка: АНЛ – Габрово, Архив

Лидерите в класирането на Английската Неделна Лига на Габрово записаха нови победи в изминалия 10-ти кръг.

Водачите „Веспа“ надиграха категорично с 4:0 „Трите Хикса“ и останаха начело във временното класиране, с актив от 25 точки. По два пъти за успеха се разписаха капитанът Павел Лолев и острието Цветомир Йовчев.

С точка по – малко е отборът на „Копакабана“. „Бразилците“ победиха „Марти Young Stars“ с 6:3. Хеттрик отбеляза Мартин Ангелов, а два гола добави Ивайло Илиев.

Трети в класирането излезе тимът на „Laziale“. В дербито на кръга селекцията на Никола Атанасов постигна обрат срещу пряк конкурент за челните позиции – „2+2.“ За победата с 2:1 на два пъти точен беше Бисер Тотев.

„Ястребите“ постигнаха нова победа след кошмарното начало на сезона. С 6:3 бе победен отборът на „Ceratizit“, а четири гола наниза Мартин Соколов.

Също четири гола отбеляза и капитанът на „Гипсострой 08“ Траян Вилхелмов. Те бяха напълно достатъчни за победата на неговия отбор с 6:1 над „Идеал Стандарт Видима“.

В оспорван мач „Палаузово“ и ФК „Експрес“ не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1. За „палаузовци“ се разписа Веселин Панчев, а за „Експрес“ голмайсторът на лигата Ивайло Райнов – Доктора, който води с 14 точни попадения, с едно повече от Дилян Тотев от „Ястребите“ и Нено Караджов от „2+2“.

Своята награда от пицария ФРЕШ, получи атрактивният Пенко Стефанов – Бате Пенко от Палаузово. Той се възползва веднага от нея и похапна вкусна пица по избор, за гола си в 12 сек. на мача от 9-я кръг срещу „Омега“.

През настоящата седмица предстои поредният 11 кръг от Неделната Лига на Габрово. Той ще се състои в неделя, 7 Юни, на сп. комплекс „Трендафила“. В четвъртък, от 19.00 и 20.00 ч. ще се изиграят и две отложени срещи от 9 кръг:  „Трите Хикса“ срещу „2+2“ и ВАС „Етъра“ – „Laziale“.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Младежите на „Чардафон“ са шампиони на България

Published

on

Качествената, последователна, целенасочена и упорита работа винаги носи резултат. Нов пример за това дадоха младежите до 19 години на „Чардафон“, които дочакаха своя голям момент и спечелиха шампионската титла на България.

След като завършиха трети в редовния сезон в ЗХС „Мизия“ и втори в зоналния финал, момчетата на Христо Данаилов продължиха възходящото си развитие и направиха най-силното си представяне именно когато беше най-важно – във финалите на държавното първенство за 2026 г., проведени в Бяла.

Тодор Кънев и съотборниците му вдигнаха шампионския трофей и сложиха край на 30-годишна „суша“.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Новини

Златен дубъл за девойките на „Бъки“

Published

on

Отборът на ХК „Бъки“ при девойките до 19 години завоюва шампионската титла на страната, съобщи sport-gabrovo.com.

Така воденият от Веселина Златева тим направи златен дубъл за 2026 г., след като по-рано през годината триумфира и с Купа България в Бяла.

Финалите на първенството се проведоха в зала „Вълчо Даскалов“ в Хасково, където се срещнаха шестте отбора, показали най-добро ниво през сезона в двете групи – Северна и Южна.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Новини

СК „Хоуп“ Габрово се върна от Солун с четири титли

Published

on

На международния турнир Octagon Grand Attack Balkan Open 2026 по бразилско джу-джицу, проведен в Солун, Гърция, отборът на СК „Хоуп“ Габрово постигна резултат, за какъвто цял клуб може да бъде горд. Шест млади спортисти поделиха помежду си седем медала – четири златни, два сребърни и един бронзов.

Пушечен старт за Габрово даде Йоан Илиев. В дисциплината No-Gi, категория U12 (10–11 г.) / +42 кг, той прекрачи тепиха с ясна мисия и я изпълни до край. Три поредни победи над съперници от Северна Македония и Гърция го изведоха до финала, а там той не остави съмнение кой е по-добрият. Злато.

Категорична беше и класата на Никалъс Василев. В No-Gi U14 (12–13 г.) / –42 кг той демонстрира хладнокръвие и техническа зрялост, несъответстваща на възрастта му. Никалъс прегази конкуренцията и взе заслуженото злато.

Специално предизвикателство беше поставено пред Мариян Петров – треньорският щаб го включи в по-висока възрастова група. Сериозен залог, но Мариян прие хвърлената ръкавица. Въпреки натиска той стигна до финала в No-Gi 14–15 г. / –66 кг, където сребърният медал остана да свидетелства за едно достойно представяне на момче с голямо бъдеще.

Лазар Рачков се бори на два фронта едновременно: и в Gi, и в No-Gi, категория U16 / –66 кг. В Gi финалът му се изплъзна и той завърши втори. Но в No-Gi Лазар не остави шанс на никого: безапелационно, убедително, балкански шампион.

Сред мъжете се открои Михаил Пашов. Категорията –70 кг е може би най-оспорваната, тук участват зрели, опитни спортисти от целия Балкански полуостров. Пашов мина през пет тежки срещи, преглътна умората и намери характер там, където другите се отказват. Резултатът: бронзов медал с истинска тежест.

Финалната точка постави Росен Синабов, който в No-Gi категорията за Майстори / 18–35 г. / –66 кг не даде и сянка шанс на опонентите си. Пълна доминация, балканска титла и поредно доказателство, че ХОУП е клуб с дълбочина: от детските категории до мъжете.

Успехите в Солун не са изненада за следящите клуба. Само месец по-рано, на SJJIFBF Gi & No-Gi Sofia Spring Open 2026 в зала „Локомотив“ – София, СК „Хоуп завоюва второ място в отборното класиране.

Зад резултатите стоят треньорите Даниел Илиев и Мирослав Няголов, чиято работа явно дава плодове. Габрово не просто участва на международната сцена, а се бори за върха.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица