Новини
Габровски колоездачи се завърнаха от състезание в Румъния
Габровските колоездачи от клуб Underground Riders се върнаха от поредния шампионат, провел се този път в Румъния. Момчетата стартираха за първи път в едно от най-добре организираните състезания с най-много участници.
На 10 май Калоян Митев, Калин Митев и Александър Александров мериха сили с едни от най-добрите състезатели в областта на колоезденето. Броят на участниците надхвърли 3000. Регламентът постановява в началото да са участници от миналата година, а тяхната бройка бе около 1000.
Нашите момчета заеха позиция след 1500 велосипедисти. Това ги забави с повече от 2 минути, за да започнат усилената надпревара. Въпреки големия интерес те показаха сили и упоритост в битката. Калин Митев и Александър Александров, се включиха в група Мъже от 20 до 29 години, а Калоян Митев остана в групата до 19 години.
В началото Митев и Александров вървяха заедно и се стремяха да изпреварят конкуренцията, но големите „тапи” ги забавяха във временното класиране.
Тежки моменти не липсваха и с настъпването на 26-я км. умората указа влияние върху Александров, който получи схващане в крака, което му попречи и остана на задна позиция.
След тежка надпревара нашите габровски ентусиасти се класираха сред 3000 участници на позиции: Калин Митев зае 113 място в генералното класиране, с резултат от 02:32:33, а в неговата категория остана на 29 позиция. Зад него се подреди Александров с време от 02:50:11, което го постави на 197 място в генералното класиране и 48 място в състезателната група. Ентусиазираният Калоян Митев завърши на 399 място в генералното класиране и 21 място в групата до 19 години, с временен резултат от 03:21:01.
Целта на колоездачния маратон е ежегодно все повече и повече участници да се включват, насърчавайки по този начин спорта, като начин на живот. Желанието на участници и организатори е да се подобрят условията за колоездене, както в градовете, така и сред природата.
Автор: Симона Иванова.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
ГЕРБ – Габрово: Приемаме изборния резултат с уважение към волята на избирателите
ГЕРБ – Габрово изрази благодарност към всички граждани, подкрепили партията на изборите. Това политическата партия направи чрез профила си в социалната мрежа фейсбук. Коалиция ГЕРБ–СДС заема второ място в областта с 15,8% от вота.
„Приемаме този резултат с уважение към волята на избирателите и с отговорност към доверието, което ни е било дадено през годините. Този вот не е просто подреждане в политическа таблица, а сигнал, който трябва да бъде разбран внимателно и честно.
Ние го приемаме като възможност за преосмисляне, за още по-голяма близост до хората и за по-точно разбиране на техните настоящи нужди и очаквания. През годините сме работили последователно за развитието на област Габрово – за по-добра инфраструктура, по-сигурно водоснабдяване, обновени училища и детски градини, по-добра градска среда и повече възможности за децата.
Тези усилия ще продължат, но е ясно, че трябва да бъдат допълнени с още повече диалог, внимание и присъствие на терен.
Оставаме ангажирани с региона – не само като политическа сила, но и като хора, които живеят тук и носят отговорност пред своите съграждани.
Ще се вслушваме в градивната критика и ще работим заедно с обществото за решенията, които предстоят. Уважаваме избора на гражданите и го приемаме като ориентир за следващите ни стъпки да бъдем по-добри“, се казва още в позицията.

Икономика
„Интер Пауър“ изгражда фотоволтаични централи на 7 социални сгради
„Интер Пауър“ изгражда фотоволтаични централи на 7 социални сгради в Казанлък, компанията гарантира най-високо качество.
Компанията „Интер Пауър“ бележи пореден успех в сектора на възобновяемите енергийни източници (ВЕИ), след като премина успешно през строг подбор за изпълнител на важен обществен проект в съседната област.
Фирмата поема изграждането на седем фотоволтаични централи, всяка с капацитет от 30 kWp, които ще бъдат инсталирани на покривите на седем социални дома в град Казанлък.
Проектът, който е част от стремежа на местната власт към енергийна ефективност и независимост на обществените сгради, вече е в ход. От ръководството на компанията съобщиха за „Габрово Нюз“, че същинското изпълнение на обектите е стартирало през изминалата седмица.
Целта на инициативата е социалните институции в Града на розите да преминат към използването на независима зелена енергия. Общата инсталирана мощност ще доведе до драстично намаляване на разходите им за ток, като в същото време ще подпомогне опазването на околната среда.
От „Интер Пауър“ използваха повода да изразят своята признателност към администрацията в Казанлък за отличната съвместна работа.
„Искаме специално да благодарим на инж. Кънчо Христов, началник на отдел „Инвестиционни проекти с външно финансиране“, както и на целия му екип. Тяхната отзивчивост и изключителен професионализъм създадоха среда за едно наистина добро партньорство, което е ключово за успеха на подобни мащабни начинания“, споделиха от ръководството на фирмата-изпълнител.
Като утвърдено име в изграждането на соларни паркове и системи, от компанията са категорични: „Гарантираме, че изпълнението на тези седем проекта ще бъде осъществено на най-високо техническо и професионално ниво. Осъзнаваме социалната значимост на обектите и няма да направим никакъв компромис с качеството и стандартите“.
Инвестициите в зелена енергия за публичния сектор стават все по-актуални, а успешното реализиране на подобни проекти от доказани компании като „Интер Пауър“ дава добър пример за това как бизнесът и институциите могат да работят ефективно в полза на обществото.
Интер Пауър е утвърдена габровска компания с над десетгодишен опит в проектирането, изграждането и поддръжката на фотоволтаични системи, системи за индустриално и битово LED осветление, електроизграждане и умни решения за енергийна автоматизация. Фирмата е партньор на водещи производители и притежава множество успешно реализирани проекти както в частния, така и в публичния сектор, включително обекти, изградени с европейско финансиране.

Новини
Николай Косев с първи думи след изборната победа на Прогресивна България

При 100% обработени протоколи в 7 МИР – Габрово коалиция „Прогресивна България“ печели парламентарните избори с категоричните 47,83% от гласовете, показват данните на Районната избирателна комисия. На второ място остава ГЕРБ – СДС с 15,87%. Това означава три пъти по-голям резултат за победителя пред основния му политически опонент.

Разпределението на вота в областта потвърждава ясно изразена подкрепа за новата политическа посока, като останалите формации остават значително назад. Резултатът бележи сериозен обрат в политическата картина на региона.
След повече от 15 години, в които Габрово беше сред ключовите бастиони на ГЕРБ, избирателите дават категорична заявка за промяна.

„Благодаря на всички, които ни се довериха. Тази победа не е само успех. Тя е тежка отговорност, която ще носим внимателно, с отговорност и с добра памет за очакванията на хората“, заяви водачът на листата Николай Косев.
По думите му резултатът е ясен знак за необходимостта от стабилност и последователност в управлението.
„Хората показаха ясно, че искат държава с посока. Оттук нататък нашата задача е да оправдаем това доверие с работа и решения“, допълва той.

„Готови сме. Можем. Успяхме. Това е победа на хората, които не се отказаха и повярваха, че промяната е възможна. Отговорността ни оттук нататък е да бъдем близо до тях и да работим така, както обещахме – открито и последователно“, коментира Данаил Лалев, който също е сред избраните народни представители от 7 МИР – Габрово от редиците на Румен Радев.
Общо 99 153 са имащи право на глас в областта, а за четирите депутатски места се състезаваха 108 кандидати от 24 партии и коалиции.
Анализатори определят резултата като ясен сигнал за нова политическа конфигурация в региона и силно търсене на стабилност и реална промяна.
България вече е друга. Габрово – също.

-
Кримипреди 7 дниЧетирима се „лашнаха“ с пико по Празниците в Габрово, сред тях и жени
-
Икономикапреди 7 дниГаброво оптимизира светофарите: Осем кръстовища под лупата на урбанистите
-
Новинипреди 7 дниНиколай Косев: Необходими са ясни правила и контрол в строителството
-
Културапреди 7 дни„Истории зад фасадите“ ще бъдат разказани в Исторически музей – Дряново
-
Кримипреди 7 дниДоживотен затвор за тревненеца, заклал майка на 3 деца
-
Новинипреди 6 дниКамен Григоров: Младостта е възможност да промениш нещата навреме
-
Новинипреди 6 дниГЕРБ гарантира стабилност и растеж
-
Икономикапреди 6 дниБлизо 9 милиона евро за нов живот на крайречната до ДХС и зала Орловец













