Свържи се с нас

Новини

Разширява се мрежата от „приемни“ села през 2015 г.

Published

on

снимка: Община Габрово

Шест села от община Габрово ще се включат през 2015 г. в инициативата „Приеми ме на село“, съобщават от местната общинска администрация.

Четири от селата – Стоевци, Новаковци, Харачери и Съботковци ще приемат младежи на възраст 15-29 г. през месеците юли, август и септември. За участие ще могат да кандидатстват млади хора от цялата страна.

„Приеми ме на село – Джуниър” за деца от 9 до 14 години ще бъде организирано в селата Поповци и Донино през месеците юли и август. Възможност да се включат ще имат деца от град Габрово.

Всички желаещи „внучета назаем” следва да подадат Заявления за участие, които ще бъдат публикувани на сайта на Община Габрово до края на месец май.

„Приеми ме на село” се организира и осъществява за трета поредна година от Община Габрово, с подкрепата на читалищата и кметствата в „приемните” села, и е насочена към разширяване на достъпа на децата и младите хора до българското културното наследство – фолклор, народни традиции, занаяти и обичаи.

В рамките на пет дни децата и младежите ще живеят при баби и дядовци „под наем“ и ще имат възможността, като „внучета назаем“ да се докоснат до същината на най-ценните и изконно български добродетели – трудолюбие, гостоприемство, любов към земята и уважение между хората.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

Регионална среща събира независими търговци във Велико Търново в края на април

Published

on

На 28 април във Велико Търново ще се проведе регионална среща на независимите собственици на магазини за хранителни стоки под мотото „Търговия с човешко лице“. Събитието се организира от МЕТРО България и партньори и ще се състои в Бизнес център „Велико Търново“ и ще събере представители на традиционната търговия от областта. Участието в срещата е безплатно, като е необходима предварителна регистрация. Програмата на форума ще предложи практически насоки и решения, насочени към ежедневните предизвикателства пред малките и средни търговци, както и възможности за обмяна на опит и идеи между участниците.

През 2026 г. форматът „Търговия с човешко лице“ се развива в серия от регионални срещи, които целят да бъдат по-близо до местните общности и да отговорят на специфичните потребности на бизнеса в различните части на страната.

„Срещите дават възможност за реален разговор с хората от бизнеса за това какви са трудностите днес и какви решения работят на практика. Целта ни е да създаваме среда за обмяна на опит и за устойчиво развитие на традиционната търговия“, коментира Лазар Лулчев, ръководител сектор „Франчайз“ в МЕТРО България.

В програмата са включени теми, свързани с развитието на пазара на бързооборотни стоки, тенденциите при различни продуктови категории и поведението на клиентите в кварталните магазини. Акцент ще бъде поставен върху практически идеи за развитие на асортимента, увеличение на продажбите и устойчиви модели за управление на малък търговски обект.

В „Търговия с човешко лице“ като партньори ще се включат и представители на водещи компании от FMCG сектора, които ще споделят опита си с различни продуктови категории, както и работещи бизнес решения. Сред тях са експерти от Coca-Cola HBC България, които ще поставят фокус върху развитието на категорията на безалкохолните напитки и управлението на ключови клиенти, както и от „Престиж 96“, които ще разгледат тенденциите при захарните изделия и изграждането на силни брандове. Представители на Carlsberg България ще коментират динамиката при бирата и ефективното присъствие на продуктите в търговските обекти, а Mastercard ще представи решения с добавена стойност за малките търговци, включително възможности за допълнителни услуги чрез ПОС терминали.

Срещата „Търговия с човешко лице“ ще включва и дискусионен панел, посветен на основните предизвикателства пред независимите търговци в България, както и представяне на добри практики и решения, насочени към подобряване на ефективността на бизнеса.

Форумът във Велико Търново е първото от поредица регионални събития, които ще се проведат през следващите месеци, като предстоят срещи във Варна и Пловдив.

Допълнителна информация и регистрация за участие на независими търговци са достъпни на https://trade2you.bg/.

За МЕТРО България

МЕТРО България – най-голямата компания за търговия на едро, оперираща на българския пазар вече 26 години – стъпва у нас на 18 март 1999 г., когато първите два магазина отварят врати едновременно в София и Пловдив.

Компанията обслужва клиенти от хотелския и ресторантьорския бизнес, търговци и фирми. Тя управлява 11 магазина, както и 1 база за услуга доставки, с около 2000 служители. За нуждите на B2B клиентите МЕТРО развива дейността си в многоканален модел на търговия, който съчетава магазини за търговия на едро и услуга за доставки на хранителни и нехранителни продукти. Хиляди професионални клиенти на МЕТРО България разчитат на продуктовата компетентност и качествените услуги на компанията, за да осъществяват успешно своя ежедневен бизнес. Отговорността е заложена в начина, по който МЕТРО осъществява дейността си – като създава споделена стойност за общностите чрез своята ESG стратегия.

Зареди още

Икономика

Близо 9 000 обявиха доходите си в НАП две седмици преди крайния срок

Published

on

В офис на НАП Габрово до момента са подадени 8 836 декларации по чл.50 от ЗДДФЛ, от които по електронен път 7 417. Най-голям е относителния дял на подадените декларации с ПИК, близо 6 200.

Годишна данъчна декларация подават лицата, получили през 2025 година доходи по граждански договори и хонорари, дори и ако данъкът им е удържан в пълен размер от платеца на дохода.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Новини

Трети благотворителен турнир по адаптивно плуване в Габрово

Published

on

Басейнът на ПМГ “Акад. Иван Гюзелев” в Габрово ще посрещне най-добрите плувци по адаптирано плуване в България.

Очаква се в надпреварата, която ще се проведе утре, 18 април, да се включат около 120 участници от 15 клуба от цялата страна.

Тази година каузата на турнира е да бъде подпомогнат Спортно – терапевтичен център Габрово, който отвори врати началото на годината.

В центъра спорт и терапия напълно безплатно получават 40 деца и младежи.

„Нека утрешният ден бъде един спортен празник за всички присъстващи. А състезателите да покажат своите спортни умения“, сподели за „Габрово Нюз“ Георги Левичаров от сдружение „Равен старт – 2008“.

Дарители, доброволци и съмишленици отново се включват в провеждането и организирането на това важно за всички нас събитие.

Състезанието се осъществява в партньорство с Община Габрово и ПМГ „Aкaдемик Ивaн Гюзелев“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица