

Крими
Седем акта и пет фиша при акцията в Габрово и Дряново

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Общо седем акта и пет фиша съставиха пътните полицаи при акцията, реализирана по широкообхватния метод на контрол на пътното движение вчера в Габрово и Дряново, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
В Габрово, за времето от 10.00 до 11.30 часа на бул.“Трети март“, катаджиите проверили 23 автомобили. Установени били 7 нарушения, за които са съставени 4 акта и били наложени 3 глоби с фиш.
В Дряново, от 15.30 до 17.00 часа на изхода за Велико Търново, били проверени 13 превозни средства. Установените нарушения били пет, за които били наложени 3 акта и 2 глоби с фиш.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Арестуваха габровец след 2 автокражби


Криминално проявен мъж, противозаконно отнел два автомобила, бе задържан за срок до 24 часа, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Сигналите са получени на 28 февруари и 16 март. В резултат на предприетите оперативно-издирвателни мероприятия бил задържан извършителят на деянията.
Това е 34-годишен многократно осъждан габровец. Двата автомобила, предмет на престъпленията, са намерени и върнати на собствениците.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Арестуваха габровец, прибрал парите от телефонна измама


Криминалисти задържаха габровец, съпричастен към телефонна измама. Действията по разследването започнали след сигнал от 72-годишна местна жителка.
Тя разказала, че на 13 март на домашния ѝ телефон позвънил мъж, който ѝ съобщил, че неин близък се нуждае от пари за спешна операция. Потърпевшата предала сумата от 5000 лв.
В резултат на проведените оперативно-издирвателни мероприятия бил установен мъжът, получил парите. Сумата, предмет на престъпление, била възстановена.
По случая е образувано досъдебно производство по чл.209 ал.1 от Наказателния кодекс.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
„Севлиевски каубой“ гръмна при изпреварване прозореца на кола


Служители на севлиевската полиция задържаха мъж, стрелял по автомобил. Сигналът бил получен в местното районно управление в събота, 18 март, в 08.50 часа от 43-годишен жител на ловешкото село Смочан.
Потърпевшият разказал пред разследващите, че пътувайки с лек автомобил „Форд Галакси“, на пътя София-Варна, в района на село Ряховците, бил изпреварен от друг автомобил, от който било стреляно с пневматичен пистолет.
В резултат на произведения изстрел било унищожено предното дясно стъкло на Форд-а.
Предприети били незабавни действия, в резултат на които бил задържан извършителят на деянието. Това бил 28-годишен севлиевец, срещу когото вече е образувано досъдебно производство по чл.216 ал.1 от Наказателния кодекс.
Оръжието на престъплението е било иззето.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
-
Новинипреди 6 дни
Службата за демократични институции и права на човека ще наблюдава изборите в Габровско
-
Културапреди 6 дни
Дряново ще бъде домакин на Академия „Муза“
-
Новинипреди 6 дни
Трявна се присъединява към Седмицата на информираността за мозъка
-
Новинипреди 5 дни
Стотици деца в неравностойно положение получиха плюшени мечета
-
Кримипреди 6 дни
Катаджии „орисуваха“ пиян багерист след пладне
-
Новинипреди 6 дни
Вземете правилното решение за стария ви автомобил
-
Новинипреди 5 дни
„Гласът на хората ще бъде изразен в реални действия“
-
Кримипреди 6 дни
Още един млад габровец остана без книжка след надрусване с амфетамин