Новини
Днес е Световният ден за здравословни и безопасни условия на труд

снимка: Областна администрация – Габрово
За първа година в област Габрово ще отбележи Световния ден посветен на безопасните и здравословни условия на труд. Официалният ден е 28 април, а кампании за здравословни работни места се провеждат от 2000 г. насам и са един от основните инструменти за повишаване на информираността по въпроси, свързани със здравето и безопасността при работа, и за насърчаване на идеята, че доброто здраве и безопасност са добри за бизнеса.
Инициативата е на Областния съвет по условия на труд и цели да повиши осведомеността относно значението на безопасността и здравето на работниците и служителите за европейската социална и икономическа стабилност и растеж.
Във връзка с отбелязването на световния ден, на сайта на областна администрация е публикувана анкетна карта, която всеки може да попълни и изпрати.
Днес в близост до регионалната библиотека има специална шатра, където представители на синдикални организации ще провеждат анкетно проучване сред гражданите и ще раздават материали, свързани с управлението на стреса, като един от факторите, които сериозно влияе върху нашата работоспособност и ефективност.
Данните от проучването ще бъдат обобщени и представени на 29 април, когато ще се състои заседание на областния съвет. Като част от предвидените инициативи е и работна среща с работодатели от областта на тема: „Представяне на добри практики за подобряване условията на труд“.
„Надяваме се работодателите в региона да станат партньори на инициативата като оценяваме високо усилията, които полагат те за осигуряване на безопасни условия на труд за техните служители“, споделят от Областна администрация – Габрово.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
34-годишен пострада при падане от близо шест метра

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.
34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.
На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Новини
Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.
Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.
Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.
Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.


Новини
Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.
Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.
За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.
Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.


-
Кримипреди 5 дниКола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово
-
Любопитнопреди 4 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди един ден34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево посреща Коледния камион на Кока-Кола
-
Културапреди 6 дниНовата стихосбирка на Венелин Бараков с премиера в Габрово
-
Новинипреди 5 дниЗдравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати
-
Новинипреди 5 дниГаброво излезе на втори протест
-
Културапреди 4 дниКоледни и новогодишни картички в Държавен архив – Габрово






