Крими
Акцията за превишена скорост спипа 20 джигити в Габровско

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
В рамките на приключилата тази сутрин специализирана полицейска операция за „24 часа контрол на скоростта“ на територията на област Габрово са били констатирани общо 20 нарушения на въведените скоростни режими. Това показват резултатите, оповестени от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
За нарушенията на пътя са били съставени 18 акта и са наложени 2 глоби с фиш. В Габрово са установени шест нарушители, като на водачите им били съставени 4 акта и 2 фиша. В Севлиево единадесет са нарушенията, за които са съставени 11 акта, а в Дряново – 3 нарушения с 3 акта.
Полицейската операция бе проведена на територията на цялата страна за времето от 6 часа на 16 април до 6 часа на 17 април. Акцията бе организирана от европейската мрежа на службите на Пътна полиция – TISPOL в 22 от общо 31 държави-членки на организацията.
През миналата година на територията на Габровска област са били установени общо 1725 нарушения на ограниченията на скоростта.
От полицията отново напомнят, че спазването на скоростните ограничения е от изключителна важност за пътната безопасност и призовават водачите да шофират съгласно въведените правила за движение на пътя.
Според статистиката, превишената или несъобразена скорост е сред най-честите причини за възникването на пътни инциденти с тежки последици – 38% от тежките ПТП в страната са възникнали именно поради движение с превишена или несъобразена скорост. За Габровски регион техният дял е 39%.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
34-годишен пострада при падане от близо шест метра

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.
Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.
34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.
На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.
Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.
Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.
Извършва се оглед.

Крими
Полицията издирва 75-годишна жена

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.
На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.
Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.
Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.
Жената се издирва по молба на близките ѝ.
Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

-
Кримипреди 5 дниКола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово
-
Любопитнопреди 4 дниАрена Механо ще бъде официално открита
-
Кримипреди 14 часа34-годишен пострада при падане от близо шест метра
-
Любопитнопреди 7 дниДетското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево посреща Коледния камион на Кока-Кола
-
Любопитнопреди 7 дниКоледен фермерски пазар на площад „Възраждане“
-
Културапреди 6 дниНовата стихосбирка на Венелин Бараков с премиера в Габрово
-
Новинипреди 5 дниЗдравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати






