Свържи се с нас

Новини

„Зелена светлина“ за Западния обход на Габрово

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

„Зелена светлина“ получи Западният обходен път на Габрово. Това стана ясно след състоялата се тази вечер извънредна сесия на Общинския съвет – Габрово. Местните парламентаристи се обединиха и единодушно подкрепиха със своя вот Подробния устройствен план – план за регулация и застрояване на кв.Борово – Велчевци.

Общинският съвет задължава кмета на община Габрово да изпрати приетото решение за обнародване в „Държавен вестник“ в 7-дневен срок от получаването му от общинската администрация.

Проектът за „Обход на град Габрово“ е от изключително общинско, областно, регионално и национално значение. С него не само се обезпечава в устройствено отношение значителна територия на града, но и се решава стратегически комуникационен проблем от национално и международно значение, предвид преминаването на западния обход на Габрово през територията, обхваната в плана.

На практика трасето на обхода вече е законово обезпечено в устройствено отношение, спазвайки йерархията на създаване на плановете. Със заповед на министъра на Регионалното развитие и благоустройството са одобрени плановете за частичните изменения на планове на кв. Хаджи Цонев мост, Чехлевци и Радецки.

За трасето на обхода има влязло в сила решение по оценка за въздействие върху околната среда. Отчуждаването на имотите, частна собственост вече е започнало въз основа на Решения на Министерски съвет.

Първият етап от строителството на обхода вече е приключил, а към момента се довършват строителните дейности по втория етап, като част от третия етап попада в територията на кв.Борово – Велчевци.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица