Свържи се с нас

Новини

Невена Цонева лице на „За един по-красив и по-чист град“

Published

on

снимка: Невена Цонева, Фейсбук

снимка: Невена Цонева, Фейсбук

Първият мюзик айдъл на България – севлиевката Невена Цонева, е лицето на тазгодишната инициатива „За един по-красив и по-чист град“. Това казаха организаторите на кампанията по време на проведена пресконференция пред медии.

Освен, че подкрепя кампанията, Невена Цонева ще изнесе концерт на площад „Свобода“ в Севлиево за всички участници, след деня за почистване, когато ще бъде и връчването на благодарствените грамоти – на 27 април от 19 часа.

Тази година зоните за почистване на територията на цялата община ще бъдат 70 – множество тревни площи и площадки.

За целта организаторите: Община Севлиево, БЗ „Севлиево 21 век“, Ротари клуб, СЖ „Надежда 2001“, Училищно настоятелство и Младежки център, отново ще осигурят предпазни ръкавици и чували.

За раздаването им ще бъдат изградени три нови временни пункта: в Западния комплекс срещу магазина на РКС „Подем“, на паркинга пред АBB Авангард и в Южния комплекс до магазин „Рай“.

Освен това чували и ръкавици могат да се вземат и от Общината и офиса на Бизнессдружение 21 век. По традиция организаторите предвиждат да раздадат 1000 шапки с логото на кампанията.

С писма и плакати ще бъдат поканени севлиевци да чистят. Новост в кампанията тази година е идеята до домоуправителите на жилищни блокове и кооперации да бъдат изпратени писма с молба да организират съседите си да почистят междублоковите пространства и тротоари.

Във входовете ще бъдат поставени рекламни плакати, с цел привличане вниманието на живущите към благородната кауза.

Основният ден за почистване си остава 25 април, акцентираха организаторите. Но за да се избегнат капризите на времето има готовност инициативата да се измести преди този ден при прогноза за лошо време.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Published

on

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.

На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.

Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.

„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.

Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.

„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.

След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Зареди още

Новини

Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите

Published

on

Кметът на Габрово Таня Христова излезе с позиция, във връзка с протестите от последните дни. Тя бе публикуваната на страницата на габровския кмет в социалната мрежа фейсбук.

Ето какво заяви Таня Христова: