Свържи се с нас

Крими

„Капаро за климатици“ глътна спестяванията на двама габровци

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Криминалисти разследват две телефонни измами, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Вчера в габровската полиция бил получен сигнал от 79-годишен мъж, който заявил, че на 28 март неизвестно лице, въвеждайки го в заблуждение, му причинило имотна вреда в размер на 1400 лв.

Възрастният габровец обяснил пред полицаите, че на домашния телефон позвънил мъж, който се представил за негов братовчед.

Мнимият роднина споделил, че иска да си купи качествен климатик, който в момента се предлагал на изгодна цена, но същият трябвало незабавно да бъде капариран.

За по-голяма достоверност, измамникът предоставил телефонен номер на магазина. За да услужи на своя роднина, дядото предал спестяванията си на непознат мъж, с когото се уговорили да се срещнат близо до дома му.

По-късно се свързал с близките си и установил, че е станал жертва на измамници. На 27 март, по идентичен начин, била измамена и 71-годишна жена от Габрово.

За да помогне на мъж, представил се за нейния сват, да плати капаро за същата изгодна покупка на климатици, тя предала на непознат 2000 лева.

По случаите са започнати досъдебни производства.

От полицията отново напомнят, че измамниците са изключително изобретателни в методите на извършване на престъпленията. Използват разнообразни сценарии и подходи, като престъпните им намерения са насочени основно към възрастните хора, които са лесно податливи на манипулация.

При подобни срещи и получени предложения, преди да предприемат каквито и да било действия, гражданите трябва задължително да се консултират с близки и роднини, или да позвънят в полицията.

снимка: Пресцентър МВР, Архив

снимка: Пресцентър МВР, Архив

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Задържаха под стража рецидивист след поредна кражба

Published

on

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Габрово, 44-годишен мъж бе привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 28 септември т.г. около 12.20 часа, в Габрово, от жилищна сграда, при условията на опасен рецидив, отнел чужди движими вещи – портмоне със сумата от 2 000 лева, собственост на А.Н. и портмоне със сумата от 200, собственост на К.Ц.,  от владението на собствениците, без тяхно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

Обвиняемият рецидивист, с инициали С.Б., е задържан с постановление на Районна прокуратура – Габрово за срок до 72 часа. За престъплението, за което той е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.

С.Б. вече р осъждан многократно за престъпления против собствеността. Осъждан е и в чужбина за умишлени престъпления. Последното деяние извършил като влязъл в жилищната сграда и докато живущите в нея били там, извършил кражба на две портмонета с парите в тях.

Съдът възприе доводите на прокуратурата, че има реална опасност С.Б. да извърши и друго престъпление, тъй като той не работи и няма доходи, поради което му наложи най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд. Действията по разследването продължават под ръководството на РП- Габрово.

Зареди още

Крими

Белезници за габровец, спипан с близо 100 грама марихуана

Published

on

34-годишен габровец беше задържан при специализирана полицейски операция по линия на „наркотици“. Арестът му бил извършен вчера, 23 октомври.

Служители от сектор „Криминална полиция“ предприели претърсване в жилището, обитавано от мъжа, където намерили и иззели над 88 грама суха зелена листна маса грама, която при направения полеви наркотест реагирала на марихуана.

Намерени и конфискувани били още и три електронни устройства, съдържащи наркотичното вещество ТHC.

Спрямо мъжа е наложена полицейска мярка задържане за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Моторист загина при катастрофа в Царева ливада

Published

on

64-годишен мъж загуби живота си при катастрофа между мотор и бус. Пътният инцидент е станал вчера, 23 октомври, около 15.00 часа, в дряновското село Царева ливада, информираха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Загиналият е управлявал мотоциклет БМВ, който се е сблъскал с товарен автомобил „Рено“.

Причините за инцидента са в процес на изясняване. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица