Новини
Габровец плати сметката си за вода с жълти стотинки

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
С торба стотинки, тежаща 5.400 кг., габровец наказа местния монополист „Водоснабдяване и Канализация“. Пейо Делчев плати последната си сметка за вода, от 15 куб. м. или 34,70 лв., изцяло в жълти монети от по 1 и 2 ст. По този начин той изрази несъгласието си със случващото се с габровската вода, тъй като по думите му във всяка бележка, която гражданите получаваме, има начислена сума за пречистена вода.
„Всички знаем каква беше водата. Мътна! И какви неясни обяснения ни бяха дадени. Оправдания, че валял дъжд и размътил язовир – това беше крайно несериозно, защото помня много големи дъждове, дори голямото наводнение през 1991 г., когато водата от чешмите не беше мътна, а сега просто си течеше такава и никой не ни даде никакво адекватно обяснение за това.

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
В същото време в бележките на всеки габровец е калкулирана някаква сума за пречистена вода. Лично смятам, че принципалът, т.е. държавата и Общината, трябваше да се намесят и гражданите да бъдем компенсирани по някакъв начин. Просто да бъде направено нещо като компенсация за тази мръсна вода, за която плащаме.
Категорично не съм съгласен с високите цени на водата в Габрово. Даваха ни примери с Добрич и Хасково, където водата била по-скъпа, но в тези градове водата се изпомпва от станции, на ток, което я оскъпява. А тук нямаме този момент.
Не съм съгласен и протестирам за това, че на гражданите се начисляват още и загуби на всеки апартамент. Живея в блок, с 4 входа, а общият водомер е през един вход от моя. Апартаментът, в който живея и съседните на мен, нямаме теч и нямаме загуби. Аз по никакъв начин не мога да предотвратя тези загуби. Фактически какво излиза? Плащам за някакви загуби, за които се чувствам безсилен да ги спра, но понеже ВиК продължават да са монополист начисляват на всички габровци такива загуби и всеки си плаща пропорционално.
За мен тази практика е крайно неправилна и несправедлива. Като потребител искам да плащам само моята вода. Искам това, което пише в бележката ми – водата да бъде пречистена, да отговаря на действителността и изискванията. Нямам нужда от фалшиви Пи Ар акции на кмета, където демонстративно да се пие мътна вода пред обективите на журналистите, за да се покаже, че водата била чиста, а на масата поставени бутилки с минерална вода.
За този жест поздравявам Таня Христова, защото измежду управляващите, като че ли тя е с единствения мъжки характер. Другите все се крият. За това заслужават жълти стотинки за мътна вода“, аргументира се пред габровските медии Пейо Делчев.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Полицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба

Полицай Станимир Братов – командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ към сектор „Охранителна полиция“ при Районно управление – Габрово, навършва пределна възраст за работа в МВР и след 39 години безупречна служба се оттегля в заслужен отдих.

Професионалният му път в системата на МВР започва на 23 април 1987 година. Длъжността командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ изпълнява от 1 април 1999 година.

През годините многократно е награждаван за постигнати високи професионални резултати и за съществен принос при изпълнението на служебните си задължения. Със своята отговорност, професионализъм и всеотдайност към службата той се утвърди като пример за подражание и заслужи уважението на поколения служители в Районно управление-Габрово.

За своя дългогодишен принос и достойно изпълнение на професионалните задължени, със заповед на министъра на вътрешните работи е удостоен с отличие „Почетен знак на МВР“ – III степен.

Днес, 5 юни, Станимир Братов беше изпратен с признателност и уважение от своите колеги. Те му благодариха за годините отдаденост, за професионалната подкрепа и за примера, който оставя след себе си.

Ръководството и служителите на ОДМВР-Габрово му пожелават крепко здраве, спокойни и щастливи дни, удовлетворение от постигнатото и много лични поводи за радост. Нека новият етап от живота му бъде изпълнен с обичта на близките, заслужено спокойствие и сбъднати мечти.

Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

-
Кримипреди един денДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 7 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 7 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Културапреди 4 дниРекорден интерес към конкурса „Преминал майстор през земята“






