Свържи се с нас

Крими

Неявило се вещо лице отложи делото за смъртта на Десислава и бебето

Published

on

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Продължава съдебното производство по наказателното дело от общ характер, за причинената смърт на Десислава Манолова и новороденото й бебе, поради немарливо изпълнение от страна на двама лекари на правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.

Подсъдимите са обвинени от Окръжна прокуратура – Габрово, за това, че през периода 18 септември – 4 октомври 2013 г., в Габрово и в Плевен, Д.А. като началник (завеждащ) и дежурен лекар в „Акушеро-гинекологично отделение” в МБАЛ „Д-р Т. Венкова” и подсъдимата С.К. като дежурен лекар в същото отделение, нарушили разпоредби на: Закона за лечебните заведения, Наредба № 32 от 2008 г. за Утвърждаване на медицински стандарт „Акушерство и гинекология”, Правила за добра медицинска практика 2005 година, Правилник за устройството, дейността и вътрешния ред в МБАЛ „Д-р Т. Венкова” Габрово, Правилник за устройство, дейността и вътрешния ред в АГ отделение и Закона за здравето, а подсъдимата С.К. – и Длъжностната характеристика на лекар акушер-гинеколог в АГО, като всички пропуски и нарушения довели до причиняване на смъртта на новородено бебе на 26 септември 2013 г. в неонатологичното отделение на МБАЛ – Габрово и до смъртта на майката на детето на 4 октомври 2013 г. в УБАЛ в Плевен.

В хода на заседанието, състояло се на 13 декември, съдебният състав изслуша шестима свидетели, сред които четирима лекари от габровската болница, лекар от Университетската болница в Плевен, който е консултирал починалата родилка и акушерка, присъствала по време на раждането. Като доказателство по делото бе прието заключението на пет вещи лица, изготвили експертизата за причините, довели до смъртта на новороденото.

Съдът отложи разглеждането на делото, след като уважи исканията на страните за непосредствен разпит на още едно вещо лице, което не се яви в заседанието, поради служебна ангажираност. Същото е участвало в изготвянето на експертизата относно смъртта на родилката.

За пълното изясняване на обстоятелствата по делото, по искане на защитата, съдът допусна до разпит още един свидетел. За следващото съдебно заседание ще бъдат изискани и документи от „Акушеро-гинекологично отделение” в МБАЛ „Д-р Т. Венкова”.

Следващото заседание по делото е насрочено за 23 януари 2015 година.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Спипаха още една фалшива шофьорска книжка в Габрово

Published

on

За по-малко от седмица, трета фалшива шофьорска книжка хвана полицията в Габрово. Нарушението било разкрито вчера, 16 февруари, сутринта около 08.30 часа, в района на пл.“Капитан Дядо Никола“ в областния град.

Тогава екип на „Пътна полиция“ спрял за проверка „Фолксваген Голф“, собственост и управляван от 25-годишна габровка. Жената представила свидетелство за управление на МПС – белгийски образец, чиито елементи видимо се различавали от оригинален документ.

При извършената справка било установено, че документ с посочения номер не съществува.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 316 във връзка с чл. 308 от Наказателния кодекс.

Припомняме, че на 11 февруари, само в рамките на час, полицейските служители в Габрово засякоха други двама водачи, шофирали с неистински свидетелства.

След проверката се оказа, че 56-годишен габровец кара с книжка, издадена на хърватски гражданин, а 43-годишен мъж от Разград шофира с „немска“, чийто номер е като „числата от последния тираж на тотото“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица