Крими
Екшън в Горна Росица! Въоръжени отвлякоха четирима

снимка: Пресцентър МВР, Архив
Страховит екшън се разигра в севлиевското село в Горна Росица. Въоръжени отвлякоха четирима, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
В четвъртък, около 03.30 часа, в севлиевската полиция бил получен сигнал от 20-годишен мъж от с. Горна Росица, който съобщил, че същата нощ, той и трима негови приятели от селото – на 22, 21 и 19 години, били отвлечени.
Мъжът обяснил, че около 01.00 ч., докато се придвижвали по улица в селото с лек автомобил „Фолксваген Голф”, били застигнати и засечени от лек автомобил „Мерцедес”. След като спрели, от „Мерцедес”-а слезли двама мъже, които ги заплашили с нож и пистолет и им отнели мобилните телефони.
Единият от извършителите се качил при тях и принудил водача да потегли в посока с. Яворец. Непосредствено зад тях се движил съучастникът му с л.а. „Мерцедес”.
След като отбили по страничен черен път и автомобилите спрели, потърпевшите, използвайки невниманието на извършителите, успели да избягат и да се придвижат до с. Яворец. Там, от дома на свои познати сигнализирали в полицията.
Предприети били незабавни оперативно-издирвателни и заградителни мероприятия и няколко часа по-късно извършителите били установени. Това били 25-годишен мъж от София и 21-годишен севлиевец, които периодично пребивавали в с. Горна Росица.
Двамата са задържани в жилищата им. „Мерцедес”-ът, с който извършили престъплението, е установен, намерени и иззети са използваните от тях нож и газов пистолет.
Лекият автомобил „Фолксваген Голф” бил открит опожарен в ливада в землището на с. Горна Росица. Двамата мъже са задържани за срок до 24 часа.
По първоначални данни, деянието е извършено след употреба на алкохол, без ясни мотиви и цел. По случая е започнато досъдебно производство.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Условна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“

Двамата мъже, участвали в масово сбиване, което стана на Гергьовден 6 май тази година, на ул.“Митко Палаузов“ в Габрово бяха признати за виновни и осъдени.
По обвинение на Районната прокуратура 37-годишният К.М. бе признат за виновен за това, че на 6 май, около 23.25 часа, причинил по хулигански подбуди средни телесни повреди на две лица – средна телесна повреда на С.Г. изразяваща се в мозъчно сътресение със загуба на съзнание, довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота, и лека телесна повреда на Х.С., която бе с порезна рана на петия пръст на дясната ръка, довела до разстройство на здравето, неопасно за живота.
За извършеното престъпление 37-годишният бе осъден с наложено наказание 1 година и 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение бб отложено за срок от 4 години и 6 месеца.
Съучастникът му, с инициали А.Н. на 19 години, пък бе признат за виновен за това, че причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на В.А. – разкъсно-контузни рани в теменно-тилната област и в областта на носа, и охлузни рани, довели до разстройство на здравето, неопасно за живота. Престъплението бе класифицирано по чл.131 ал.1 т.12 пр.1, вр. чл.130 ал.1 от НК, като А.Н. е освободен от наказателна отговорност и му е наложено административно наказание по реда на чл.78а ал.1 от НК – глоба в размер на 306,77 евро.
С постановление на Районна прокуратура-Габрово В.А. е бил задържан за срок до 72 часа, а с определение на Районен съд-Габрово спрямо него е взета мярка за неотклонение „домашен арест“.
Съдебният акт е окончателен.

Крими
Назначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие, в резултат на което е настъпила смъртта на 61-годишен мотоциклетист.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343, ал.1, б. В, във вр. с чл.342, ал.1 от НК за това, дали на 01.08.2026 г. около 10.00 часа на път I – 5 км. 161+400 (главен път гр. Габрово –връх Шипка) са нарушени правилата за движение по пътищата, като при управление на мотоциклет „Ямаха“, по непредпазливост е причинена смъртта на водача му Г. Г., на 61 години.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на ОД на МВР – Габрово съвместно с автоексперт, като на място са изготвени и снимки.
Извършена е аутопсия на тялото на пострадалия и е назначена съдебномедицинска експертиза. Предстои назначаването на автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
На полицейските органи са възложени оперативно – издирвателни мероприятия, свързани с установяване на предходно преминали по трасето на инкриминираната дата моторни превозни средства, с евентуално последвало компрометиране на пътната настилка.
Във връзка с изясняване на този въпрос предстои назначаване на химическа експертиза на иззети в хода на извършения оглед веществени доказателства.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
61-годишен мъж загуби живота си след катастрофа с мотор

61-годишен мъж от севлиевското село Шумата загуби живота след като катастрофира с мотор.
Тежкият инцидент е станал в събота, 1 август, около 10.00 часа в прохода Шипка. По данни на полицията мотористът е самокатастрофирал.
На място незабавно е бил изпратен полицейски екип, който установил самоличността на водача. Той е бил транспортиран в габровската болница, където по-късно починал.
Според първоначалната информация водачът се е ударил в крайпътната мантинела.
Причините за инцидента са в процес на изясняване.

-
Културапреди 5 дни30 участници усвоиха майсторството на традиционните пещи и огнища в Етър-а
-
Новинипреди 5 дниСтартира лятната антиспин кампания
-
Новинипреди 5 дниГаброво преминава към електронно таксуване в градския транспорт
-
Новинипреди 5 дниСилно международно представяне за габровския ХОУП
-
Новинипреди 5 дниДенислав Иванов от ШК „Орловец 1997“ стана първи на турнир
-
Новинипреди 4 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Културапреди 3 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 5 дниСветовна седмица на кърменето от 1 до 7 август






