Новини
Кметът Христова получи награда за „Добри европейски практики“

снимка: KMETA.bg
Специалната награда „Добри европейски практики“ в конкурса „Кмет на годината“ получи кметът на община Габрово Таня Христова. Отличието беше присъдено за успешно изпълнение проекта Воден цикъл, информират от местната общинска администрация. Наградата връчи министърът на околната среда и водите Ивелина Василева.
„Благодаря на тези, които наистина оцениха положените от нас усилия. Срещнахме ентусиазъм, трудности и доза отчаяние, но вярвам, че се справяме. Важното е да привлечем тези, за които ги правим – хората. Без тях никой проект няма смисъл. Наградата е за габровци, защото подкрепиха тази инвестиция. Вярваме, че създаваме по-добри условия за по-качествен живот“, каза по време на церемонията Таня Христова.
Кметовете от страната се съревноваваха за наградите “Кмет на годината” в областите – инвестиции, социална политика, евросредства, екология, туризъм, спорт. Конкурсът се организира от Порталът на българските общини – Kmeta.bg, който за втора поредна година награждава най- успешните сред градоначалниците на 264-те общини в България.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 13 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 6 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 6 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 7 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба





