Свържи се с нас

Новини

Реформаторите в Габрово доволни от резултата на изборите

Published

on

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Доволни сме от резултата на изборите и бихме желали да благодарим на всички от област Габрово, които ни подкрепиха. Резултатът ни дава една добра основа да вярваме в успех догодина на местните избори, върху която можем да работим оттук нататък. Това заяви на пресконференция Нели Недева, областен координатор и член на Националния съвет на Движение “България на гражданите”.

От казаното от нея стана ясно още, че преференциалният вот е повишил избирателната активност, дисциплинирайки ги като нов политически съюз.

Думите й бяха допълнени от представителя на ДСБ Добромир Валачев, според който постигнатото не главозамайва Реформаторския блок в Габрово и ги кара да бъдат още по-уверени в бъдещите им представяния на избори. „Очевидно хората искат да видят голяма част от десните демократични партии събрани заедно, под едно знаме. Резултатът на този етап ни задоволява. Смятаме, че ще го доразвием в бъдеще“, каза той.

Габровските “реформатори” коментираха и темата, свързана с протеста в града срещу мандата на ДПС, определен в региона. Според тях основата на изборния кодекс, в този му вид, е разработена от Искра Фидосова от ГЕРБ и допълнен от Мая Манолова от БСП.

„Това е законът и той трябва да се спазва. За да няма в бъдеще такива „преналивания“, неотговарящи на реалността избори на хора от всякакви партии, нямащи представителство в отделните области – трябва да има един избирател район в чужбина. Може би бъдещият парламент трябва да помисли върху това и всичко да мине през законова рамка, а защо не да се окрупнят избирателните райони. Може да се мисли за „ремонт“ в много направления на този избирателен кодекс и за начина на гласуване, специално за парламентарните избори.“

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Спазвайте забраната за вдигане на шум следобед и нощем!

Published

on

Ежегодно през летния сезон се увеличава броят на сигналите за нарушаване на обществения ред поради шум в часовете за почивка, най-често причинен от силна музика, събирания на много хора, строително-ремонтни дейности, както и други дейности от битов характер.

Областната дирекция на МВР – Габрово напомни, че всеки гражданин е длъжен да спазва разпоредбите на действащото законодателство и общинските наредби, регламентиращи часовете за нощна тишина и следобедна почивка.

При получаване на сигнали полицейските служители извършват проверки на място. При установяване на нарушения контролните органи предприемат действия съобразно предоставените им от закона правомощия.

При случаи на силна музика, нарушаваща обществения ред и спокойствието на гражданите, озвучителната техника може да бъде иззета, припомниха от полицията.

ОДМВР – Габрово призовава гражданите да бъдат отговорни и съобразителни към околните, като спазват установените правила и допринасят за опазването на обществения ред и спокойствието в населените места.

Зареди още

Новини

Мащабна възстановка за честванията на Шипческата епопея

Published

on

Над 400 души от НД „Традиция“ ще пресъздадат епичните боеве за кулминацията на Националното честване Шипченска епопея през настоящата 2026 г. В специално обособен кът посетителите ще имат възможност да разгледат автентично оръжие и облекло.

Всички желаещи ще могат да се преобразят като опълченци, да пробват характерни униформи от Освободителната война и да си направят безплатно моментна снимка за спомен от най-високия връх в българската история. Това информира областният управител Кристина Сидорова.

Тазгодишното Честване е посветено на 149-годишнината от боевете, като се провежда под патронажа на президента на Република България Илияна Йотова.

На 21 и 22 август в Габрово и на връх Шипка хиляди българи ще се съберат, за да съпреживеят подвига на героите от август 1877 година. Специално за Честванията в Габрово ще пристигне Представителният ансамбъл на Въоръжените сили, който ще изнесе невиждан досега концерт на 21 август от 20.00 часа. Любими на малки и големи песни ще превърнат пл. „Възраждане“ в сърце, пулсиращо с ритъма на България.

На 22 август връх Шипка отново ще събере хиляди родолюбци. Програмата започва още в 07:45 часа с панихида в Соколския манастир. Минути по-късно ще тръгнат и традиционните туристически походи до върха, които се организират съвместно с Ротари клуб. Тази година покана за участие е изпратена и до всички туристически дружества в страната, като трите дружества с най-много участници ще получат специални отличия от Областния управител.

На паркинга в подножието на Паметника на Свободата ще бъдат разположени военно оборудване, както и части от българската армия- съвременното продължение на героичното Българско опълчение.

В 11.00 часа на Тържествения подход към Паметника на свободата гласът на историята Янко Лозанов, незабравимата Галя Димитрова и изпълнители от Представителния ансамбъл на Въоръжените сили ще възпроизведат със слова и песни славното българско минало- не просто спектакъл, а дълбок поклон пред подвига от август 1877г.

Точно в 12.00 часа е официалната церемония по поднасяне на венци и цветя, а след нея е началото на най-очакваната част от програмата- възстановката на НД „Традиция“.

От 10.00 до 15.00 часа на паркинга в подножието на Паметника на Свободата ще Ви очакват НД „ Традиция“ с военна щабна палатка с униформи и оръжия, а точно до тях ще бъде разположена и фото будка за моментни снимки, за да отнесе всеки вкъщи своя кадър от Шипка.

И през настоящата година Областна администрация Габрово подсигурява безплатен транспорт до връх Шипка. Автобусите за върха ще тръгват в 09:00 часа от пл. „Възраждане“ , а за връщане към Габрово в 15:00 часа.

„Шипченската епопея е не само преломен момент в Освободителната война, а и в българската история. Тя е лумналата факла на несломимия български дух, който побеждава в неравната битка по пътя към Свободата. Шипка ни събира – като българи и наследници на онези велики революционери, просветители и опълченци. Отправям моята покана към всички наши сънародници- нека заедно да срещнем подвига и да се преклоним пред героите на България!“, призова областният управител Кристина Сидорова.

Зареди още

Икономика

„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар

Published

on

От днес, 20 юли, Габрово има ново място за вкусна храна на жар. „Скарата“ отвори врати на ул. „Ванче Михайлов“ 25, в двора на бившия завод Карталов, и заявява своя специалитет – разкраченото пиле, изпечено бавно на жар до онази златиста коричка, която кара човек да предвкусва хапката отдалеч.

Месото е мариновано предварително в специална марината, в която отлежава, за да поеме напълно аромата, а след приготвянето се поднася със специален сос, който довършва вкуса.

Освен емблематичното разкрачено пиле, менюто предлага свински и пилешки пържоли, свински и пилешки шишчета, сочни свински ребра и четири вида риба на жар – всички приготвени по същия принцип на предварително маринованите и отлежали продукти. Компания им правят пресни печени и пържени картофи.

„Скарата“ предлага достатъчно паркоместа в двора на бившия завод Карталов, за да могат клиентите спокойно да оставят автомобилите си, независимо дали ще похапнат на място, на някоя от обособените маси, или ще вземат поръчката за вкъщи.

На разположение са и напитки.

Работното време е от понеделник до петък – от 11.30 до 20.30 ч., събота от 11.30 до 16.30 ч.

За предварителни заявки: +359 877 609 200.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица