Свържи се с нас

Новини

Очаква се в най – скоро време да заработи туристически портал на община Габрово

Published

on

Туристическият портал на община Габрово е насочен към 2 основни групи потребители – собствениците на обекти и потенциалните посетители на тези обекти. Собствениците на обекти ще имат възможност лесно и бързо да подават сами информация за своите обекти и тази информация да достига до максимален брой хора. Бъдещите посетители ще получават пълна и точна информация за обектите, които желаят да посетят.

„Това не е просто една страница – това е портал,  система, която е отворена към бъдещи доработки и разширения.  Дизайнът и техническата част на портала са готови, и в момента се пълни с информация. Има триезична платформа – български, английски и немски. Включен е и модул за публикуване на информация от собственици на обекти за настаняване, където те ще имат възможността да си опишат и представявт всичко за своя обект. Ще има модул за електронно публикуване на информация от собственици на заведения и на обекти за пазаруване, както и модул календар на събитията, в който всеки потребител ще може да пусне информация за предстоящо събитие. Всички тези заявки, които са отворени минават през валидиране от администраторите на сайта, след което се разрешава публикацията, тъй като даваме по-широк достъп (физически лица, неправителствени организации, други организации). Ще присъства и модул за новини, който също ще бъде отворен за публикуване на събития от потребителите, както и ще има модул на електронна оценка на обектите – т.е туристите ще имат възможност да оценяват обектите, което автоматично ще генерира регистър с най-добрите места за настаняване, хранене и пазаруване. Помислили сме и за модул за събиране на мнения и коментари за всеки един обект регистриран в портала, модул за публикуване на реклами, изработване на виртуални панорами на Габрово и туристически обекти в габровска община“, заяви по темата на вчерашния си брифинг кметът на Община Габрово – Николай Сираков.

В туристическия портал на общината ще се изработват и виртуални турове за туристически обекти в Габрово.  Потребителите ще имат възможност влизайки в портала да се ориентират за атрактивните места в Габрово.

Поддръжката и актуализацията на информацията  е в продължение на 1 година  след стартирането му. Договорът подписан между общината и фирмата изпълнител  дава възможност за доработка на съществуващите модули и създаване на нови през първите 6 месеца след стартирването му. Когато портала е готов ще бъде  направена среща с всички  заинтересовани страни, с консултативния съвет по туризма, с преставители на туристическия бранш, ще бъдат запознати с възможностите на портала, както и ако имат предложение или идеи за нови модули с възможност в следващите 6 месеца те да бъдат доработени и включени  в портала.

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Икономика

Мирослав Дончев влезе в ръководството на „Соларна Академия България“

Published

on

Поредно високо признание за бизнеса и експертизата в региона! Управителят на утвърдената компания „Интер Пауър“, Мирослав Дончев, бе избран за член на Управителния съвет на престижното Сдружение „Соларна Академия България“.

Решението бе взето на 14 май по време на редовното Общо събрание на организацията, което събра водещи имена и компании от ВЕИ сектора у нас. По време на срещата бе направен детайлен отчет на реализираните инициативи през изминалата година и бяха начертани приоритетите пред слънчевата енергетика в България.

Основен фокус на Сдружението остава развитието на фотоволтаичния сектор, обучението на специалисти и внедряването на добри европейски практики в сферата на възобновяемата енергия.

Новото ръководство на Сдружението е избрано с мандат от пет години. Председател на Управителния съвет е д-р инж. Веселин Тодоров, а редом с Мирослав Дончев като представител на „Интер Пауър“, в съвета влизат още Светослав Младенов („Смарт Енерджи Груп“) и представители на „ВВТ Инженеринг“ ЕООД. Изборът на Мирослав Дончев в управленския орган на Академията е ясен знак за доверието към опита на „Интер Пауър“ и приноса на компанията за зелената трансформация.

В новата си роля, Дончев ще има възможността активно да допринася за разширяването на дейността на организацията, укрепването на ключови партньорства и утвърждаването на „Соларна Академия България“ като водещ образователен и експертен център, подпомагащ устойчивото развитие на соларния сектор в цялата страна.

Търсите ли сигурен партньор по пътя към енергийната независимост? Възползвайте се от лидерския опит и доказания професионализъм на екипа на „Интер Пауър“. Без значение дали планирате изграждане на фотоволтаична централа за дома или за бизнеса си, експертите на компанията ще ви предложат индивидуални, високоефективни и устойчиви решения.

Направете първата стъпка към по-чисто и по- рентабилно бъдеще още днес! За професионална консултация и повече информация, свържете се с екипа на „Интер Пауър“:

  • адрес: гр. Габрово, ул. „Брянска“ №58 (Административна сграда и шоурум)
  • Телефон: 0893 556 772
  • Уебсайт: inter-power.eu
  • Имейл: info@inter-power.eu
Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица