

Новини
Днес е областното дерби „Янтра“ – „Видима“ на „Христо Ботев“

снимка: sport-gabrovo.com
Областното футболно дерби „Янтра Габрово“ – „Видима Раковски“ (Севлиево) е днес на стадион „Христо Ботев“, съобщи спортното издание sport-gabrovo.com.
Двата състава ще излязат един срещу друг в двубой от осмия кръг на първенството в Северозападната „В“ група, който ще започне в 16 часа.
И двата състава ще гонят на 100 процента победата в мача.
Отборът на „Видима“, в щаба на който са трима габровци – изпълнителният директор Страцимир Тинчев, треньорът на вратарите Илиян Василев и лекарят на тима Райчо Проданов, в началото на сезона афишира амбиции за първото място и влизане в по-горния ешелон.
Ръководството на мача е поверено на търновска съдийска бригада. Главен арбитър на срещата ще бъде Стоян Денев, с помощници Йорданка Корчева и Даниел Йорданов.
Цялата статия можете да прочетете оттук.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Новини
Социалистите се събират на Бузлуджа за традиционния събор

На 2 август (събота) ще се проведе традиционният национален събор на БСП на Историческата поляна под връх Бузлуджа. Събитието, което ежегодно събира хиляди симпатизанти и членове на партията, тази година ще отбележи 134-ата годишнина от началото на организираното социалистическо движение в България.
През 2025 г. няма да липсват емоции, музика и празнична атмосфера. За всички гости ще бъде организиран фермерски пазар с автентични български продукти – храни, вина и разнообразни кулинарни изкушения. Музикалната програма ще включва изпълнения на обичаната народна певица Мария Чакърдъкова, Етрополската духова музика, както и танцови състави от различни краища на страната.
Организаторите от Българската социалистическа партия са осигурили безплатен транспорт до върха и обратно. Автобусите ще тръгнат на 2 август в 08.00 часа от площад „Възраждане“ в Габрово.
Предварителното записване е силно препоръчително, за да се гарантира място за пътуване. За записвания желаещите могат да се свържат с БСП – Габрово на телефон: 0886 031 737.
Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.