Новини
Откриха новото отделение по хемодиализа в севлиевската болница

снимка: Община Севлиево
Отделението по хемодиализа в МБАЛ „Д-р Стойчо Христов“ беше официално открито днес. Лентата прерязаха кметът д-р Иван Иванов и управителят на лечебното заведение д-р Младен Пенчев. „Благодаря на всички пациенти, нуждаещи се от диализно лечение в община Севлиево, защото тяхното желание за изграждане на това отделение, беше нашата движеща сила“, заяви д-р Пенчев.
Той сподели, че с начина си на работа през последните месеци са доказали, че болницата трябва не само да бъде спасена и да съществува, но да се развива, и да просперира.
Д-р Иванов от своя страна каза: „Изказвам благодарност към д-р Пенчев, който в много труден момент с лечебното заведение пое отговорността да застане начело и с подкрепата на Общинската администрация и Общински съвет да направим всичко възможно болницата да съществува“.
Кметът припомни, че когато преди две години болницата е била изправена пред фалит, д-р Пенчев е предприел програма за оздравяване на заведението. „Година и половина след това, в нашата болница вече има отделение по хемодиализа“, каза д-р Иванов.
„Днешният ден е знаменателен за севлиевци, защото се открива едно отделение, което никога не е съществувало. То ще даде възможност на пациентите, които имат нужда от този вид медицинска помощ да я получат тук на място, без да им се налага да пътуват до съседните общини“, заяви д-р Пламен Цеков.
Отделението по хемодиализа може да обслужва 28 пациенти на двусменен режим. В него са назначени двама лекари, пет медицински сестри и техник по поддръжка на апаратурата. За обособяването на отделението по хемодиализа преди година и половина 26-те пациенти на животоподдържащо лечение депозираха подписка пред ръководството на Община Севлиево и Общинската болница.
От днес, севлиевската болница може да посрещне нуждите на хората, чиито живот е зависим от хемодиализно лечение.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.
С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на С.Г.
Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М. е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.
Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Новини
Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.
В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.
Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Новини
Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.
Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.
Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.
Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

-
Кримипреди 6 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Новинипреди 7 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Любопитнопреди 6 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Кримипреди 6 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Кримипреди 3 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?
-
Новинипреди 4 дниБаражът е близо: „Янтра“ приема опасния „Вихрен“
-
Новинипреди един денКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 3 дниМВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово






