Свържи се с нас

Новини

Кирил Добрев: Хората в селата не трябва да бъдат забравяни

Published

on

снимка: Предизборен щаб коалиция "БСП лява България"

снимка: Предизборен щаб коалиция „БСП лява България“

Водачът на листата на социалистите в област Габрово Кирил Добрев проведе редица срещи в села от областта – Добромирка, Яворец, Златевци, Малък Вършец и Гостилица. Навсякъде той бе посрещнат изключително топло от местните хора.

Кирил Добрев и кандидатите за народни представители от листата на Коалиция „БСП лява България“ разговаряха с местните хора по всички въпроси, които ги вълнуват – от размера на пенсиите и стандарта на живот до лошата инфраструктура и обезлюдяването на малките населени места.

снимка: Предизборен щаб коалиция “БСП лява България”

снимка: Предизборен щаб коалиция “БСП лява България”

“За първи път през последната една година, правителството се сети за нас, които живеем в селата”, коментираха местните хора. Те изразиха задоволството си от факта, че по време на правителството на Пламен Орешарски, са заделени средства за реализиране на проекти и благоустрояване в малките населени места.

Хората в селата изразиха надеждата, че този процес ще продължи и занапред, защото София и областните градове не са държавата, а селата и малките градове обезлюдяват прогресивно и е необходимо да се направи така, че да бъдат решени и техните проблеми. Сред конкретните въпроси, които поставиха жителите на посетените села са да бъдат запазени здравните служби, както и да се направи ремонт на пътната мрежа, защото има места, където не е поставян асфалт повече от 20 години. Те настояха и за подкрепа на местните читалища, които са център на духовността в селата.

Кирил Добрев и кандидатите за народни представители от листата на Коалиция “БСП лява България” ще продължат срещите си в селата от област Габрово. “Хората в селата не трябва да бъдат забравяни от политиците. Затова нашите срещи с тях няма да бъдат само в рамките на предизборната кампания, а ще продължат през целия мандат”, категоричен бе Кирил Добрев.

*Парламентарни избори 2014. Купуването и продаването на гласове е престъпление*

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица