Новини
Временна организация на движение по ул.“П. Славейков“ и „Р. Умников“

снимка: Община Габрово
Община Габрово уведомява жителите на град Габрово, че е въведена временна организация на движение в района на квартал Шести участък. Ограниченията се отнасят за ул. „Пенчо Славейков“ в участъка между ул. „Радион Умников“ и ул. „Опълченска“, както и за ул. „Радион Умников“ в участъка между ул. „Пенчо Славейков“ и ул. „Опълченска“.
Организацията е във връзка със строително-монтажни работи по интегрирания проект за изграждане на привлекателна, достъпна и зелена градска среда – обект 2 „Благоустрояване на VI участък-ЦГЧ, Габрово“.
Срокът на действие на временната организация на движение е от 19 август до 19 септември 2014 г. включително, припомнят от администрацията на кмета.
Движението на моторни превозни средства ще се осъществява съгласно одобрен проект за организация на движението, съгласуван със сектор „Пътна полиция” при ОД на МВР – Габрово, при спазване на изискванията на Наредба № 3/16.08.2010 г. за временната организация и безопасността на движението при извършване на строителни и монтажни работи по улиците и пътищата.
Изпълнителят на строителните дейности „ДЗЗД Лимк – Габрово” се задължава да осигури достъп за автомобили със специален режим на движение – противопожарна безопасност, спешна медицинска помощ и други, както и да постави знаци и светлини, сигнализиращи всички изкопи. За живеещите в района и търговците ще бъде осигурена възможност за достъп до сградите и до търговските обекти.
Община Габрово се извинява са създаденото неудобство и призовава водачите на пътни превозни средства и пешеходците да се движат с повишено внимание, спазвайки монтираната вертикална сигнализация.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
2 427 данъчни декларации са подадени в офис на НАП в Габрово

Над 2 400 юридически лица, отчитащи дейността си пред офис на НАП Габрово, вече са изпълнили задължението си и са подали годишни данъчни декларации.
Времето изтича – крайният срок е 30 юни. До тази дата своите декларации трябва да подадат и едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане.
Те дължат и окончателни осигурителни вноски, декларирани с Образец № 6. Декларирането става единствено по електронен път – през сайта на НАП с ПИК или електронен подпис.
Данъците могат да се платят онлайн, в банка или с пощенски запис. Допълнителна информация можете да намерите тук.

Култура
„Учител вдъхновител“ – над дузина педагози получиха грамоти по повод 24 май


По случай 24 май – Денят на славянската писменост и култура, Синдикат „Образование“ към НС „Защита“ проведе специална церемония, на която бяха наградени изявени учители от секцията на Основно училище „Неофит Рилски“ в Габрово. Новината съобщи Анатолий Антов, главен учител история и цивилизации и география и икономика.
Грамотите с почетното звание „Учител вдъхновител“ бяха връчени лично от г-н Красимир Митов, председател на НС „Защита“. Наградените бяха отличени в няколко категории, отразяващи различни аспекти на учителската мисия – от лично отношение към колегията до работа в екип и забележителни резултати в учебно-възпитателната работа.
За професионално отношение, отговорност и всеотдайност:
Дора Врачева
За високи постижения и отлични резултати в учебно-възпитателната работа:
Дарина Ганчева-Маринова, Бела Косева, Свилен Бояджиев, Денислав Гинев, Цветомир Хаджииванов, Ралица Бъчварова
За успешен екип и висок професионализъм:
Йоана Петрова и Татяна Пеева · Анелия Христова и Иванка Денчева · Станислав Георгиев и Ивелина Георгиева
За професионализъм, отговорност и висок морал:
Димитринка Иванова, Пенка Лалева и Ирена Христова

Новини
Янтра излиза в мач за историята на габровския футбол

В събота Янтра излиза за последен път този сезон пред своя публика – в мач, който може да остане в историята на габровския футбол. Срещу Беласица „ковачите“ ще се борят не просто за три точки, а за мечта, която целият град чака повече от 30 години.

Този отбор вече доказа характера си. Доказа, че може да се изправя, да се бори и да побеждава. Сега е моментът трибуните да отвърнат със същото.

След успеха над Дунав Русе всички в отбора знаят, че най-важният мач тепърва предстои. И в него Янтра има нужда от своя 12-и играч. От гласа на Габрово. От хората, които носят клуба в сърцето си.

Нека в събота стадионът бъде зелен и бял! Защото такива сезони не се случват всеки ден. А такива мачове се печелят заедно.

-
Кримипреди 7 дни„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Любопитнопреди 6 дниСевлиево отново ще бъде част от Coca-Cola The Voice Турнето
-
Новинипреди 6 дниЖБД „Майчина грижа“ организира благотворителен кулинарен базар
-
Новинипреди 7 дниОбластният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност
-
Икономикапреди 6 дниОбласт Габрово продължава да се топи: Всеки трети жител е пенсионер
-
Новинипреди 7 дниНародният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите
-
Кримипреди 3 дниПолицията работи по сигнал за поискан рушвет в габровската болница
-
Новинипреди 2 дниГаброво отново събра млади пазители на паметта на България




