Новини
Новият правосъден министър с отнети адвокатски права?
Новоизбраният министър на правосъдието Христо Любомиров Иванов, който по право ще ръководи заседанията на Висшия съдебен съвет и заяви амбициите си да реформира съдебната власт, е лишен от правото да упражнява адвокатската професия, а преди това е наказван десет пъти с порицание и парични глоби, твърди сайтът „Гласове“, позовавайки се на официална информация от регистрите на българската адвокатура, които са публично достъпни в интернет пространството.
Линк към регистрите: http://www.bar-register.bg/public/Iform.aspx.
Проверката показва, че лице с името Христо Любомиров Иванов е вписано в регистъра през 2002 г. като адвокат. В кратката биография на служебния министър, публикувана в сайта на президентството, също пише, че Иванов е вписан като адвокат през 2002 г. В „Държавен вестник“ пък са публикувани трите имена на министъра, а именно Христо Любомиров Иванов. Трите имена и годината на вписването му като адвокат съвпадат напълно.
От справката става ясно, че той е наказан с порицание през 2009 г., а след това в продължение на четири години са му налагани всички наказания, предвидени в чл. 133, ал. 1 от Закона за адвокатурата за случаите на дисциплинарно нарушение от страна на адвокат, а именно – лишаване от право да бъде избиран в органите на адвокатската колегия и различни по размер парични глоби. От 28 март 2014 г. до 28 септември 2014 г., тоест в момента, министърът на правосъдието Христо Иванов е лишен от правото да упражнява адвокатската си професия.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Грешки при носенето на мокасини – 3 начина, по които ги носите погрешно
Мокасините са изключително стилни обувки, които придават елегантност и лекота на всяка мъжка визия през топлите месеци. Въпреки тяхната популярност, много господа допускат елементарни грешки, които развалят цялостното впечатление от тоалета. Правилното съчетаване на тези обувки изисква познаване на определени правила и усещане за естетика. В следващите редове ще разгледаме най-често срещаните модни гафове, които трябва да избягвате на всяка цена. Така ще гарантирате, че визията ви винаги ще бъде безупречна и модерна.
Носите ли любимите си мокасини с неподходящи високи чорапи?
Един от най-големите модни грехове е комбинирането на леки летни обувки с дълги и плътни спортни чорапи. Стилните мъжки мокасини са създадени специално, за да се носят на бос крак или с невидими чорапи. Показването на ластик или лого на чорап моментално унищожава изискаността на вашата лятна визия. За да си гарантирате безупречен външен вид и безкомпромисно качество, доверете се на доказани производители. В богатата оферта на магазин obuvki.bg ще откриете първокласните марки Lasocki и Gino Rossi, които предлагат модели, перфектно проектирани за максимален комфорт и съвършен стил без видими чорапи.
Ако носенето на обувки на бос крак ви причинява дискомфорт, задължително заложете на специални изрязани терлици. Тези аксесоари остават напълно скрити в обувката и предпазват краката ви от неприятно запарване и протриване. Глезенът трябва да бъде открит, за да се постигне онзи характерен италиански шик, към който се стремим. Избягвайте белите хавлиени материи, защото те придават ненужен обем и изглеждат изключително нелепо. Този малък детайл може да промени цялостното излъчване на облеклото ви към по-добро.
Избирате ли панталони с неправилна дължина за този тип обувки?
Дължината на панталона е от решаващо значение, когато решите да обуете класически мокасини за разходка или среща. Твърде дългите крачоли, които се надиплят върху обувката, създават небрежен и евтин вид на целия тоалет. Ако времето е студено и мокро, по-добре разгледайте топли кафяви боти на obuvki.bg за защита. Идеалният панталон за мокасини трябва да свършва малко над обувката, откривайки леко глезена. Това визуално издължава крака и поставя акцент върху красивите обувки, които сте избрали.
- Съчетаването на мокасини с панталон изисква внимание към кройката, материята и цвета на избраните дрехи. Ето няколко съвета, които ще ви помогнат да изглеждате стилно и актуално във всяка ситуация: Избягвайте широките панталони, които покриват изцяло обувката и създават безформен силует на тялото ви.
- Заложете на вталени модели тип чинос, които подчертават фигурата и допълват елегантния дизайн на обувките.
- Никога не комбинирайте официален черен костюм с ежедневни велурени мокасини в светли и ярки цветове.
Пренебрегвате ли редовната грижа и почистване на своите обувки?
Много мъже забравят, че велурените и кожените мокасини изискват специфична и редовна поддръжка, за да изглеждат добре. Захабената повърхност и петната веднага правят лошо впечатление и говорят за липса на внимание към детайла. Качествените продукти на Badura и други реномирани марки заслужават да бъдат третирани с подходящи препарати. Използвайте специална гума за велур или мека четка, за да премахнете натрупания прах и замърсявания. Винаги нанасяйте защитен спрей, който ще предпази материята от случайни разливания на течности.
Съхранението на обувките е също толкова важно, колкото и начинът, по който ги носите навън. Използването на дървени обтегачи помага да се запази формата и да се изпънат гънките по кожата. Това е особено важно за меките мокасини, които лесно се деформират при продължително и често носене. Добре поддържаните обувки са визитна картичка на всеки джентълмен и допълват перфектно стила му. Не подценявайте силата на чистите обувки, защото те са огледало на вашия личен имидж.
Новини
Втора вицешампионска титла за Йоан Велчев и габровския шахматен клуб

След вицешампионската титла по блиц, 13-годишният Йоан Велчев от ШК „Орловец 1997“ – Габрово с треньор международен майстор Йордан Иванов завоюва втора – вицешампион по ускорен шахмат в Държавните индивидуални първенства при момчета до 14 години.
От 7 партии Йоан постигна 6 победи и допусна само една загуба, като се нареди втори, с равен брой точки с първия в турнира. Отлично представяне в Държавното първенство по ускорен шахмат в най-оспорваната възрастова група – момчета до 10 години, постигна състезателят на „Орловец 1997“ Иван Екимов, който се класира 5-ти от 60 състезатели, с равен брой точки с третия в турнира.

От девет партии Иван спечели 6, постигна едно равенство и допусна само 2 загуби от втория и третия в турнира.
При 8-годишните момчета състезателят на „Орловец“ Матей Николов постигна 4 от 7 точки и се класира 9-ти. При 18-годишните Денислав Иванов се класира 11-ти, при 16-годишните Тодор Петров зае 13-то място и при 14-годишните Стефан Тотев – 22-ро място.

Новини
Д-р Михов: Близо 340 хиляди са събрани за ремонт на Детското отделение

Само за 15 дни, даренията за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ нараснаха с повече от 32 хил. евро. Така събраните средства и материалните дарения вече възлизат на обща стойност от близо 340 хил. евро.
Това съобщи изпълнителният директор на областната болница д-р Минко Михов. Две са големите материални дарения – едното на стойност 16 555.52 евро, а другото – 14 372.22 евро.
Новите постъпления по дарителската банкова сметка възлизат на 1186.28 евро, от които 1 000 евро дарение от доктор Серджо Мюлер и 186.28 евро от дарителската кутия, поставена в областната болница.
Дарителската кампания стартира на 1 декември 2025г., като за три месеца с кампании, инициативи и дарения бяха събрани над 180 хил. евро от общността в Габрово и региона. Дарителската кампания продължава и през март.
Можете да подкрепите каузата с доброволен труд, материали или дарение на дарителска сметка:
МБАЛ „Д-р Т.Венкова” АД Габрово,
банка ДСК
IBAN : BG62STSA93000021423558
BIC : STSABGSF

-
Любопитнопреди 6 дни„Тревненска школа“ стартира курсове за прием на ученици
-
Новинипреди 6 дни„Янтра“ се изкачи в топ 3 след обрат на негостоприемния „Бончук“ в Дупница
-
Любопитнопреди 6 дниУченичка от Габрово с първо място от национално състезание по немски
-
Новинипреди 6 дниЗапочва градежът на параклис в село Янковци
-
Новинипреди 4 дниКристиян Василев от Габрово се завърна с медал от шахматен турнир
-
Новинипреди 6 дниБогомил Петков с приз „Добродетел на десетилетието“
-
Новинипреди 4 дниВ Янковци на 3 март направиха първа копка на храм „Св. Паисий Светогорец“
-
Културапреди 4 дниПроф. Светла Димитрова е избрана за втори мандат начело ИКОМ – България






