Свържи се с нас

Новини

Услужлив дядо от Габрово изгърмя с пари при измама

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Възрастен дядо стана жертва на измама в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Шмекерията била извършена в първия ден на месец август.

Сигналът в полицията подал 86-годишен габровец, който заяви, че около 11.30 часа на 1 август, неизвестно лице, въвеждайки го в заблуждение, му причинило имотна вреда в размер на 1240 лв.

Тъжителят обяснил пред полицаите, че на улица в центъра на града бил спрян от мъж с автомобил, който го помолил да се качи при него и да му покаже пътя към болницата. Непознатият споделил, че отивал при близък, на когото му предстояла спешна операция.

Докато пътували, „загриженият роднина” обяснил, че разполагал с пари за операцията, но те били във валута, която нямал възможност да обмени. Показал чуждестранните банкноти и го помолил дядото да му заеме пари.

Двамата отишли до дома на услужливия габровец, който  дал спестяванията си, а като залог получил мъжка чантичка, в която била сложена валутата.

По-късно „ужиленият“ възрастен мъж установил, че парите били подменени и в чантичката имало само пакетче носни кърпички. По случая е започнато досъдебно производство.

От пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово информират за още една измама, но извършена в Трявна.

На 2 август в местната полиция бил получен сигнал от 81-годишна жена от Трявна, която заявила, че предната вечер, неизвестно лице, позовавайки се на неверни данни, свързани с неин близък, я въвело в заблуждение и й причинило имотна вреда в размер на 1000 лв.

Измамникът позвънил по телефона и й съобщил, че внучката й е с фрактура на единия крак и се нуждае от средства за спешна операция. По случая е започнато досъдебно производство.

От полицията отново напомнят, че измамниците са изключително изобретателни в методите на извършване на престъпленията. Използват разнообразни сценарии и подходи, като престъпните им намерения са насочени основно към възрастните хора, които са лесно податливи на манипулация.

При подобни срещи и получени предложения, преди да предприемат каквито и да било действия, гражданите трябва задължително да се консултират с близки и роднини, или да позвънят в полицията.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица