Новини
19-годишен открадна БМВ. Двама пияни останаха без книжки

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
19-годишен, осъждан вече габровец е бил уличен за извършител на кражба на лек автомобил „БМВ“, а двама шофьори, употребили алкохол и метнали се зад волана, останаха без книжки, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
В петък бил подаден сигнал в габровската полиция, касаещ противозаконно отнемане на лек автомобил „БМВ 318Д”. От проведените оперативно – издирвателни мероприятия криминалистите установили, че извършител на деянието е 19-годишният А.И.
По случая е заведена преписка.

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Двамата „почерпени“, седнали да карат в петък са били заловени в Трявна и село Горна Росица.
Около 23:45 часа в севлиевското село бил спрян за проверка лек автомобил „Форд Мондео”, управляван от 29-годишния Д.Ц. При извършената проверка за употреба на алкохол, техническото средство отчело 1.31 промила. На водача бил връчен талон за медицинско изследване, но той отказал да даде кръвна проба за анализ.
Другият случай бил констатиран около 22:40 часа, само че в град Трявна. Автопатрулен екип спрял за проверка лек автомобил „Мерцедес 300 Д”, управляван от 44-годишен габровец. Извършена му била проверка за употреба на алкохол, като дрегерът отчел значимите 2.41 промила, под влиянието на които мъжът седнал зад волана. Водачът не е дал кръв за химически анализ.
И по двата случая са образувани досъдебни производства.

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Към пътната обстановка от последните дни от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово информираха още, че също в петък, около 15:20 часа, на пътя Габрово – Велико Търново, в района на Дряново, бил спрян за проверка лек автомобил „Ситроен”, управляван от 46-годишния Р.И., от гр. Дряново. Установено било, че дряновецът управлявал колата без свидетелство за управление на МПС, в едногодишния срок от наказанието му по административен ред за същото деяние.
По случая е образувано бързо производство.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
КВС Янтра Габрово с блестящо представяне на турнир в Бургас

Габровският клуб по водно спасяване се завърна от най-престижното национално състезание с пълни ръце медали и с горчив послеслов за условията, при които се подготвя у дома.

КВС Янтра Габрово записа поредното си силно представяне на национално ниво, завоювайки престижното 4-то място в отборното класиране на най-авторитетния турнир по водно спасяване в страната, проведен в Бургас. От тази година надпреварата носи името на доц. Стоян Андонов – доайен и легенда на водното спасяване в България, който ни напусна в края на миналата година.
Турнирът се проведе в рамките на два дни. През първия над 120 състезатели от 10 отбора мериха сили в най-големия плувен комплекс в страната – Парк Арена ОЗК, а вторият ден бе посветен на атрактивните плажни и морски дисциплини. Организацията се осъществи с помощта на над 30 доброволци, преподаватели и студенти от НСА „Васил Левски“, плувен клуб „Започни да плуваш“, с подкрепата на Български червен кръст и Община Бургас.



Габрово излезе на старта едва с шестима състезатели – скромен състав дори по стандартите на малките клубове. И въпреки това отборът приключи пред утвърдени имена на клубове като Левски и Черно Море Варна. Резултат, който говори сам за себе си.
Локомотивът на отбора отново беше Георги Пенчев, който завоюва 3 златни и 1 сребърен медал в индивидуалните дисциплини и 2-ро място в крайното комплексно класиране в категория „мъже“. За успеха на отбора допринесе и силното представяне на Християн Митев при юношите. Той успя да извоюва пълен комплект медали 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал в индивидуалните дисциплини и редица призови класирания в останалите дисциплини, които донесоха важни точки за отбора, отреждайки му 4-то място в крайното комплексно индивидуално класиране.



Силно участие въпреки оскъдната подготовка габровския клуб записа и при девойките, където Анна Христова и Габриела Каменова се окачиха съответно със сребро и бронз в дисциплината Плажни Флагове. Михаела Александрова направи много добри плувания, класирайки се на 4-то и 5-то място в повечето дисциплини, като все пак и тя се окичи със сребърен медал в щафетното хвърляне на въже заедно с Анна Христова.
Безспорно най-голямата изненада в турнира сътвори най-малкият участник в състезанието – Ивайло Пенчев, който въпреки скромния си ръст и възраст успя, под бурни аплодисменти, да завоюва златото в дисциплината Плажни Флагове, в категория юноши младша. Ивайло се превърна в любимец на публиката като направи и силни плувания в останалите дисциплини и малко не му достигна за медал в крайното комплексно индивидуално класиране, където се нареди четвърти.



Зад блясъка на медалите стои неудобна истина, която ръководството на клуба не крие. КВС Янтра Габрово тренира при условия, немислими за клуб с подобни амбиции. Ръководството на единственото плувно съоръжение в Габрово категорично е отказало на клуба да използва по време на тренировки специализирани помагала: манекени, буйове, въжета – уреди, специално пригодени за употреба в басейни и използвани от водноспасителни клубове по целия свят.
Мотивът, с който отказът е бил обоснован с аргумент – „опасност да се счупи плочка“. Така габровските спасители се явяват на национални турнири с умения, изградени въпреки ограниченията – не с помощта на нормална подготовка.
„Искаме да благодарим на всички участници за сърцатото представяне въпреки трудностите и липсата на нормални тренировъчни условия“, заявиха от ръководството на клуба.

Крими
Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.
В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.
След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Новини
ЖБД „Майчина грижа“ връчи награди на зрелостници от габровски училища







За пета поредна година Женско благотворително дружество „Майчина грижа“ – Габрово отличи зрелостници от гимназиите и средните училища в града. Наградите бяха връчени на 19 и 22 юни.
Тази година четирима от наградените получиха отличие от Фонд „Д-р Тота Венкова – възрожденката“ – фонд с история, захранван от 2022 г. от г-н Иван Несторов от Бостън, САЩ, праплеменник на д-р Тота Венкова.
Наградите са предназначени за зрелостници с отличен успех, ангажираност в благотворителна дейност и лидерски качества, произхождащи от семейства в неравностойно материално положение.
От Националната Априловска гимназия бяха отличени Мартин Емилов Петков и Златко Станиславов Събев. Надежда Стоянова Трифонова от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ получи наградата чрез своята майка и изпрати видеопоздрав с благодарност към Дружеството. Данйьл Преслав Георгиев от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ също бе сред отличените. От Фонд „Хаджи Радка Пенчо Семов“, захранван от благотворителните кулинарни базари на Дружеството, награди получиха Ивайло Янко Димитров и Божидара Ивелинова Митева от СУ „Отец Паисий“.
Наградата на всеки зрелостник е в размер на 300 евро. Останалите средства от благотворителния кулинарен базар от май ще бъдат насочени към летни занимания за деца от семейства в затруднено финансово положение.
ЖБД „Майчина грижа“ изказва благодарност на г-н Иван Несторов и на всички, които подкрепят благотворителните инициативи на Дружеството.

-
Културапреди 6 дниВаля Балканска ще открие Славейковите празници
-
Новинипреди 6 дниМотополигон „Горна Росица“ отново ще домакинства еврошампионат
-
Кримипреди 3 дниПрокуратурата образува досъдебно производство заради побоя на пазара
-
Новинипреди 3 дниДФА „Развитие” представи българския фолклор на Международен фестивал
-
Кримипреди 2 дниТежка присъда грози 22-годишен, опитал да ликвидира бившия на майка си
-
Кримипреди един денСлед сбиването в Габрово: МВР предупреждава срещу насаждане на омраза!
-
Културапреди 2 дниПет художници ще потърсят духа на Дряново в пленер по живопис
-
Културапреди 3 дниИсторически музей – Дряново представя биографична книга за Иван Койчев







