Свържи се с нас

Новини

Общината в Севлиево спря пречиствателната станция на „Севко“

Общината чисти локалната пречиствателна станция от отпадъчните води на „Севко Трейд“ ЕООД

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

След като до 25 юни фирма „Севко Трейд“ ЕООД не освободи локалната пречиствателна станция (ЛПС), кметът на Севлиево Иван Иванов разпореди да се ограничи достъпа на фирмата до сградата. Прекъснато е захранването към помпите за отпадъчните води, което гарантира, че нови води от производството няма да попадат в басейните на ЛПС, информира Мирела Ганчева от местната общинска администрация.

През тази седмица комисия от Община Севлиево направи пълна инвентаризация на всички сгради, машини и съоръжения, които са общинска собственост. Община Севлиево вече започна да отстранява мръсните води от басейните на ЛПС, но за сега не е ясно кой ще заплати за дейностите, които са задължение на кожарското предприятие.

Поетапно се извършва подаването на мръсните води към градската пречиствателна станция. Това се оказва, че ще е бавен процес, защото водите от кожарското предприятие могат сериозно да увредят работата на градската пречиствателна станция.

Специалисти от общинската администрация твърдят, че изчистването на басейните ще отнеме не по-малко от месец. След цялостното почистване на резервоарите, ще се направи допълнително саниране, за да се спре отделянето на миризми от тях. Това е единственият начин, който гарантира, че хората в Севлиево ще започнат да дишат отново чист въздух.

Фирма „Севко Трейд“ ЕООД няма сключени договори с Община Севлиево и ВиК-Бяла за ползване на локалната пречиствателна и градската пречиствателна станции, за което общинската администрация е сезирала РИОСВ – Велико Търново, ОДБХ – Габрово и БДУВДР – Плевен.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.Могильов

Published

on

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.

Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.

Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.

Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.

След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.

При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.

Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Новини

Обществено полезен труд и възпитател за участниците в свадата, разиграла се в Габрово

Published

on

Във връзка с конфликта между три млади жени и две непълнолетни лица, който се разигра във вторник през нощта в Габрово, се проведе извънредно заседание на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по време на което беше разгледаната проявата.

Комисията определи на лицата обществен възпитател.

По случая ще бъде образувано възпитателно дело и ще бъдат наложени мерки, включващи полагане на общественополезен труд, забрана за напускане на настоящия адрес и поставяне под възпитателен надзор.

Мерките са предприети с цел предотвратяване на нови противообществени прояви. При неизпълнението им законът предвижда налагане на глоби на родителите.

Зареди още

Крими

Отново бой между две групи в Габрово

Published

on

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.

Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.

На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.

В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.

По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица