Новини
Кръговото на Консултативна върви по график

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Реконструкцията на кръстовището при Консултативна поликлиника в Габрово в Кръгово съоръжение върви според заложените работни графици.
„Бихме могли да кажем, че темповете дори изпреварват сроковете по договора със строителя ДЗЗД „Градска среда-Пътстрой“. Фирмата изпълнява стриктно одобрения проект“, коментира пред „Габрово Нюз“ Миглена Въгленова, експерт “Публичност и визуализация” в Община Габрово.
В момента се прави монтаж на бордюри, като старите са премахнати. Изгражда се конструктивната част и се работи по вертикалната планировка. Работният проект предвижда нови конструктивни детайли, които налагат изместване на съществуващите подземни комуникации.
Заедно с това се изграждат и нови комуникации, свързани с монтаж на стълбове за тролейбусната мрежа, изграждане на нови ел. инсталации, системи за видеонаблюдение и осветление.
Паметникът, вътре в самото кръстовище, ще се запази, като около него ще има зелени площи и декоративни настилки. Ще бъдат осигурени пешеходни подходи към паметника, изпълнени от павета.
Проектът предвижда още премахване на няколко дървета, попадащи в обсега на централния остров, който ще бъде повдигнат спрямо пътното платно, информира още Миглена Въгленова. Към момента са премахнати две дървета, чиито стволове са кухи.
При премахване на дървесната растителност се спазва стриктно Наредбата за изграждане, поддържане и опазване на зелената система на територията на общината. Става дума за дървета от видовете: липа, айлант-див орех и кестен. Фитосанитарното състояние на някои от дърветата е още един от мотивите те да бъдат отсечени.
В рамките на кръстовището ще бъде запазена плачещата черница, ще бъдат положени декоративни настилки, оформени нови зелени площи, цветни фигури и пешеходни пътеки за достъп до паметника на военноинвалидите.
Община Габрово се надява жителите и гостите на града да проявят разбиране и търпение до приключване на строително-ремонтните работи, както и да преминават с повишено внимание в района на въведената временна организация на движение.
Новото кръгово съоръжение ще осигури ритмичност на автомобилния и пешеходния поток, и ще спомогне за намаляване на пътно-транспортните произшествия. Кръстовището ще се сдобие и с нов характерен облик предвид заложените пространствено-естетически решения.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

-
Кримипреди 3 дниЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Кримипреди 4 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Любопитнопреди 4 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 7 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Културапреди 4 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 6 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 4 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона
-
Любопитнопреди един денЧестита Нова 2026 година, скъпи читатели!















