Свържи се с нас

Новини

Камъни, вместо асфалт по улиците на Габрово

Published

on

Ако се чудите какво правят двама мъже с лопати, качени на малко камионче, отговорът е много лесен – запълват дупки на булевард „Априлов“ и там, където има такива, причинени от ремонтните дейности по Водния цикъл на Габрово. Инертни материали хвърчат навсякъде, коли минават, а дупките продължават да трошат колите на хората.

Така че, вместо нов асфалт, както всички ние очаквахме,  габровци вече могат да се радват на запълнени, с инертни материали дупки по натоварения булевард, това се казва в сигнал на читател на „Габрово Нюз“, изпратен на електронната ни поща.

След направена проверка се оказа, че и в момента продължава изпълнението на нестандартното решение за справяне с компроментираната пътна мрежа. Ние само ще припомним, че само преди няколко седмици в отговор на поставен въпрос от общинския съветник Стилияна Тинчева, кметът на Габрово Таня Христова  каза, че централният булевард  ще бъде изцяло асфалтиран до края на месец май.

Вече 7-ми ден от юни, не само няма асфалт, а периодично ставаме  свидетели и на нови ремонтни дейности. А  дупките, макар и запълнени с камъчета продължават да правят булеварда трудно проходим, като в тежко офроуд трасе.

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

IMG_7931

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

снимка: Личен Архив

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

снимка: Личен Архив

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

снимка: Личен Архив

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

снимка: Личен Архив

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

снимка: Личен Архив

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Румен Радев идва в Габрово с визия за силна икономика и бъдеще за младите

Published

on

Румен Радев, лидер на коалиция „Прогресивна България“, ще посети Габрово на 29 март (неделя). Срещата с гражданите ще се проведе от 11:00 ч. в зала „Възраждане“.

Събитието ще бъде възможност за открит разговор за бъдещето на града и региона, с фокус върху развитието на местната икономика, насърчаването на високите технологии и създаването на реални перспективи за младите хора.

„Сега е моментът да бъдем безкомпромисно честни – Габрово има огромен потенциал, но са нужни непреклонна решителност и категорични действия, за да бъде реализиран“, посочват от коалицията.

Сред основните акценти ще бъдат икономическият растеж, подкрепата за бизнеса и индустрията, привличането на инвестиции, модернизацията чрез технологии и създаването на условия младите хора да останат и да се развиват в региона.

По време на срещата ще бъдат представени и кандидатите за народни представители на коалиция „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово – екип, заявяващ готовност да поеме отговорност за развитието на региона. От коалицията отправят покана към всички граждани да се включат и да бъдат част от разговора.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Култура

12-годишната Гала Савчева от Габрово спечели „Орфеево изворче“

Published

on

Град Стара Загора за пореден път се превърна в сцена на традицията и фолклорното изкуство, домакинствайки престижния Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче“.

Сред изключително силна конкуренция от над 100 участници, малката Гала Савчева от град Габрово завоюва престижното първо място и златен медал. ​

Успехът на 12-годишната талантлива певица е изключително ценен, тъй като е постигнат в най-трудната възрастова група, наравно с ученици от специализираните музикални училища в страната.

Високото отличие бе присъдено от авторитетно жури в състав: Дафинка Дамянова, Чонка Кинева и Тодор Кожухаров. ​Победните изпълнения на Гала включваха две емблематични северняшки песни: „От Стамбула идат, мамо“ (по музикална постановка на Манка Билчева) и акапелното изпълнение на „Соколе, сиви соколе“ от репертоара на легендарния Кайчо Каменов.

​Този престижен резултат е плод на неуморния труд и вдъхновението на вокалния педагог д-р Ана Борисова от Сдружение „Анна-Фолкарт“ – гр. Дряново.

Специални благодарности за професионализма, подкрепата и отдадеността, които стоят зад всяка стъпка на Гала към този висок връх в народното пеене.

Зареди още

Любопитно

Две млади пианистки от МК „Весела” на европейските сцени

Published

on

„Будапеща и Люксембург ни очакват” – под това мото премина концертът на Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), заедно с техни съмишленици от клуба. Събитието се превърна в своеобразен трамплин към международните им изяви. И двете пианистки са вече утвърдени имена – носители на редица национални и международни отличия.

Най-новото признание идва под формата на покани за концертни участия в престижни европейски столици – награди, заслужени с талант и постоянство. Адриана Кънева получава правото да свири в Будапеща след триумфа си на Първия национален конкурс „Орфей на бъдещето” – София 2025, откъдето печели и Гран при на името на Георги Златев-Черкин.

Между 3 и 6 март младата пианистка вече реализира своята награда – с концерти в българското посолство и в Българския културен център в унгарската столица. Изяви, съпроводени от силни емоции, нови контакти и усещане за заслужен връх след близо 14 години отдаденост на пианото.

Предстои ред на Ай Хасегава. Тя е отличена с Първа награда на Международния конкурс „Вивапиано” – София 2025, както и със специална покана за концерт в Люксембург. Между 26 и 29 март Ай ще представи около 20-минутна програма в зала Foyer Europeen.

Символичен домакин на събитието ще бъде българската композиторка Албена Врачанска – член на журито на конкурса. Концертът „Будапеща и Люксембург ни очакват” събра на една сцена и други ученици на клавирния педагог Весела Пенева – Полина Флориду, Иво Велков, Лорен Николова, Александър Стоянов, Кристина Стефанова, Матеа Кънева, Лаура Недева и Елина Табакова.

Публиката аплодира и най-младите участници – Здравко Килифарев и Николай Банковски, които направиха своя сценичен дебют. Начало, което обещава продължение. Музикален клуб „Весела” отново показа, че е място, където талантът се развива, а мечтите – намират своя път към големите сцени.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица