Свържи се с нас

Новини

Кои са новите евродепутати? (обновена)

Published

on

izbori-himikal-GЕто имената на българските евродепутати, информират от Аргументи БГ:

ГЕРБ:
1. Томислав Дончев – бивш кмет на Габрово, министър по еврофондовете и депутат в 42-то НС
2. Андрей Ковачев – досегашен евродепутат от ГЕРБ
3. Мария Габриел – досегашен евродепутат от ГЕРБ
4. Владимир Уручев – досегашен евродепутат от ГЕРБ
5. Ева Паунова – Досегашен координатор на евродепутатите от ГЕРБ
6. Емил Радев – депутат от ГЕРБ

Коалиция за България:
1. Сергей Станишев – председател на БСП и на ПЕС, бивш премиер
2. Илияна Йотова – досегашен евродепутат
3. Георги Пирински – бивш заместник-министър на външната търговия, вицепремиер, външен министър и шеф на 40-то НС, заместник-председател на БСП
4. Петър Курумбашев – депутат от БСП, бивш продуцент

*Ако Сергей Станишев изпълни обещанието си да не влезе в ЕП, то евродепутат от БСП ще бъде Достена Лаверн – политолог, автор на книгата „Експертите на прехода“, преподавател в Страсбург

ДПС:
1. Филиз Хюсменова – досегашен евродепутат, бивш министър без портфейл в кабинета „Секскобурготски“, бивш заместник-кмет на Силистра
2. Делян Пеевски – бивш лидер на младежкото НДСВ, следовател, парламентарен секретар на транспорта, заместник-министър на бедствията и авариите, шеф на ДАНС, депутат в два парламента
3. Неджми Али – бивш заместник-министър на отбраната и депутат
4. Илхан Кючюк – лидер на младежкото ДПС

*На мястото на отказалия се Делян Пеевски ще влезе Искра Михайлова – бивш заместник-министър на регионалното развитие, депутат от ДПС в 41-то и 42-то НС и председател на Екологчната комисия в 41-то НС, министър на околната среда от 2013 година до сега.

„България без цензура”
1. Николай Бареков – ТВ журналист, лидер на ББЦ
2. Ангел Джамбазки – заместник – председател на ВМРО, общински съветник в София

РБ:
Светослав Малинов– евродепутат от ЕНП (2009 – 2014) и зам.-председател на ДСБ.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица