Новини
Национална отговорност е развитие на образованието
Европейският парламент не може да оказва директно влияние върху образователната система, на която и да е от страните членки, но индиректно може да влияе – чрез комисии, следящи за резултатите и оценяващи проектите, в областта на образованието. Защото национална отговорност е развитието на образованието. Това заяви в Габрово в Деня на Светите братя Кирил и Методий – 11 май, кандидатът за евродепутат, от листата на Коалиция за България Стоян Ташков.
Според него един от основните механизмите за развитие на образованието е чрез създаване на единна европейска рамка, следвана от всяка члена, разписана с директиви, защото по този начин ще се гарантира една и съща посока на растеж в дългогодишен период, тъй като всяко правителство идва на власт със своя собствена стратегия и пренебрегва направеното дотук.
„В рамките на 4 години е абсурд образователната система да бъде променена по какъв и да е начин, давайки необходимия резултат. Трябва да минат 15-20 години, за да се видят ефектите“, аргументира се той. Стоян Ташев беше категоричен, че чрез създаването на такава рамка от европейските социалисти това може да бъде постигнато, а не тя да бъде създадена от ЕНП, което би било в ущърб на България.
В програмата на кандидата бе включена още и среща с представители на студентската общност, на която бяха обсъдени и дискутирани актуални теми за студентските стажове и практики, бъдещето пред висшето образование в България и начините за подобряване на качеството му. Той отговори на много въпроси на студенти, касаещи както годините на обучение в университетите, така и възможностите за бъдещата им реализация.
„Най-важно е от университетите да излизат добре подготвени и висококвалифицирани кадри, които да се реализират в икономиката и индустрията на страната. Мерките, които партията на Европейски социалисти и БСП предвиждат, са да се стимулират работодатели, чрез поемане на социални пакети за наемане на работа на хора, току що завършили своето образование. В Европа и България ще се наблегне на изграждането на центрове, които да бъдат звеното между средно и висше училище с реалното производство“, коментира още пред студентите Стоян Ташков.
На тръгване от Габрово, в Деня на създателите на славянската азбука и писменост, кандидатът за Европейски парламент получи изненада от общинската структура на БСП, които му подариха книга, на авторката Мирела Костадинова.
*Избори за Европейски парламент 2014. Купуването и продаването на гласове е престъпление*
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Кримипреди 11 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 3 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!










