Свържи се с нас

Новини

Общината обжалва финансовите корекции

Published

on

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2014 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Община Габрово обжалва пред Административен съд София – град административните актове, с които Управляващият орган на Оперативна програма „Околна среда“ наложи финансови корекции по общо 6 договора в рамките на проектите за водния цикъл и изграждане на новото депо, информират от местната общинска администрация.

Община Габрово се явява пряко засегната от неблагоприятните последици от административните актове и моли съда същите да бъдат отменени като неправилни, необосновани и незаконосъобразни, поради нарушения на материалния закон и администравно – производствените правила.

Според Общината с актовете на Управляващия орган са нарушени процедурите за администриране на нередности и определяне на финансови корекции. Актовете не представляват писмена оценка, съдържаща мотивирано заключение въз основа на конкретни факти, че е извършена нередност, а директно уведомяват Община Габрово за установено нарушение и наложена финансова корекция.

Съгласно действащите утвърдени процедури, административният орган има задължение да разследва съмненията за нарушения, да провери конкретните обстоятелствата и документи, да поиска становището на Община Габрово, да събере доказателства и в случай на установяване по безспорен начин наличието на нередности, да постанови своя акт, което в случая не е извършено.

Управляващият орган е регистрирал недоказани и несъществуващи нарушения. Погазено е правото на Община Габрово да възрази срещу твърденията за нарушения като представи становища и доказателствен материал, информират още от администрацията.

При провеждане на процедурите за обществени поръчки по двата проекта, Община Габрово е действала съобразно закона и не е допуснала нарушения, което можем да докажем със съответните документи. Действията на Община Габрово са законосъобразни и ще защитаваме правотата си до отменяне на финансовите корекции.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица