Свържи се с нас

Икономика

Габрово показа възможностите за туризъм в Бургас

Габрово показа възможностите за туризъм на „Вашата ваканция“ в Бургас

Published

on

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

С общ щанд се представиха Габрово, Трявна и Севлиево по време на тринайстото издание на туристическата борса „Вашата ваканция 2014“ от 24 до 25 април в Бургас. Участието бе в рамките на съвместния проект за подкрепа за развитие на регионален интегриран туристически продукт в общините Габрово, Трявна и Севлиево.

С атрактивни рекламни материали партньорите акцентираха върху богатото културно-историческо наследство, местното гостоприемство, природата и възможностите за забавления. Всеки посетител получи от разработените по проекта осем туристически пакета, карти, брошури и пътеводители, представящи региона като конкурентна туристическа дестинация на международния и националния пазар, информираха от габровската общинска администрация.

Двудневното изложение събра 61 общини, хотелиери, неправителствени организации и туроператори от България, Гърция, Турция и Италия. В залите на културния център „Морско казино“ бяха показани красиви дестинации, продукти и услуги. Богата и вълнуваща програма съпътстваше провежданото на борсата. За посетителите имаше изненадани с редица презентации, възстановки, певчески и танцови изпълнения.

снимка: Община Габрово

снимка: Община Габрово

За участието си Габрово, Трявна и Севлиево бяха отличени със сертификат „Вашата ваканция“. Основен организатор на форума е Бургаската регионална туристическа асоциация под патронажа на Община Бургас и Областната администрация в града. Традиционно събитието се подкрепя от Министерство на икономиката и енергетиката, като важно за популяризиране и развитие на черноморския туризъм.

Проектът за регионален туристически продукт предстои да бъде представен през идващия месец на фестивала за устойчив туризъм и здравословно хранене „Зелени дни“ в София, както и в Русе – на изложението „Уикенд туризъм“.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар

Published

on

От днес, 20 юли, Габрово има ново място за вкусна храна на жар. „Скарата“ отвори врати на ул. „Ванче Михайлов“ 25, в двора на бившия завод Карталов, и заявява своя специалитет – разкраченото пиле, изпечено бавно на жар до онази златиста коричка, която кара човек да предвкусва хапката отдалеч.

Месото е мариновано предварително в специална марината, в която отлежава, за да поеме напълно аромата, а след приготвянето се поднася със специален сос, който довършва вкуса.

Освен емблематичното разкрачено пиле, менюто предлага свински и пилешки пържоли, свински и пилешки шишчета, сочни свински ребра и четири вида риба на жар – всички приготвени по същия принцип на предварително маринованите и отлежали продукти. Компания им правят пресни печени и пържени картофи.

„Скарата“ предлага достатъчно паркоместа в двора на бившия завод Карталов, за да могат клиентите спокойно да оставят автомобилите си, независимо дали ще похапнат на място, на някоя от обособените маси, или ще вземат поръчката за вкъщи.

На разположение са и напитки.

Работното време е от понеделник до петък – от 11.30 до 20.30 ч., събота от 11.30 до 16.30 ч.

За предварителни заявки: +359 877 609 200.

Зареди още

Икономика

Обновена е фасадата на помощна сграда в двора на Лафчиевата къща

Published

on

Завърши частичният ремонт на помощната сграда, намираща се в двора на Лафчиевата къща към Исторически музей – Дряново.

Дейностите безвъзмездно бяха извършени от фирма „Валентин Петров 2004“ ООД, в тясно сътрудничество с международната компания Баумит (Baumit) чрез регионалното им представителство в Габрово. Върху фасадата на сградата бяха вложени висок клас строителни материали от известната австрийска компания.

„Искам да благодаря на ръководствата на „Валентин Петров 2004“ ООД и представителството на Баумит за Габрово и региона, в лицето на Пламен Петров, Милен Михайлов и Стефан Миланов, за подкрепата, реализираното партньорство и цялото отношение.

Ремонтираната външно помощна сграда е част от красивия двор на Лафчиевата къща. Чрез извършените дейности цялостният му облик става още по-приветлив и завършен. Външният вид на сградата е съобразен изцяло духа на епохата на Възраждането и се вписва чудесно в ансамбъла на дворното пространство“, коментира Иван Христов, директор на ИМ – Дряново.

Ремонтът на помощната сграда в двора на Лафчиевата къща допринася за съхраняването на културното наследство, превръщайки го в обща кауза и доказващ, че когато бизнесът и институциите тръгнат ръка за ръка, историята получава своя нов, красив живот.

Зареди още

Икономика

Дигиталният клуб Габрово при ГТПП ще продължи работата си

Published

on

Дигиталният клуб при Габровската търговско-промишлена палата е изграден по процедура BG-RRP-1.024 „Изграждане на мрежа от дигитални клубове“ по Инвестиция С1.13 „Предоставяне на обучения за дигитални умения и създаване на платформа за обучение на възрастни“ от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). И след приключване на финансирането от НПВУ работата на клуба ще продължи.

На територията на ГТПП е изградено отделно помещение за Дигиталния клуб, в който са обособени пет работни станции, оборудвани с нови компютърни конфигурации и модерно обзавеждане. Осигурена е високоскоростна интернет връзка, както и достъп до разнообразни електронни образователни ресурси за онлайн обучения и самообучение.

Функциите на клуба включват:

  • Оказване на помощ при използването на интернет услуги.
  • Насочване към обучения/ресурси спрямо индивидуалните нужди на потребителите за подобряване на уменията и придобиване на квалификация.
  • Осигуряване на съдействие при работа с електронни административни услуги;
  • Съдействие при онлайн търсене работа: предоставяне на информация за възможностите за ползване на услугите по заетостта;
  • Сътрудничество и местни партньорства (Бюро по труда, Областен информационен център (ОИЦ), местен бизнес).
  • Консултации с кариерен консултант при поискване.

Клубът се включи активно в кампанията „Дигитален будител“. Тя още е в ход, много хора направиха първата стъпка – подадоха заявление за електронен ваучер и вече поеха своя път към нови дигитални умения. Всички услуги са безплатни и ползвателите се подпомагат от наставник.

Дигиталният клуб е на адрес: гр. Габрово, ул. „Брянска“ 30 (сградата на НТС, партер).

Работно време:
Понеделник до петък: 09.00 часа – 12.00 часа, 13.00 часа – 17.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица